czym osłonić balkon
Dom i wnętrze

Jak odgrodzić się od sąsiada na balkonie?

W nowoczesnym budownictwie, często balkony w mieszkaniach położone są bardzo blisko siebie i bywa tak, że sąsiad, który mieszka obok nas, widzi wszystko, co na balkonie się znajduje, jak został zaprojektowany, a także, kto się na nim znajduje. Niekiedy bywa tak, że ciężko jest wypić spokojnie kawę w piżamie latem na balkonie, bo wścibski sąsiad, abo nas obserwuje, albo zaczepia do rozmowy i niestety powoduje to dyskomfort. Niekiedy mamy też miłych sąsiadów, ale ze względu na ochronę swojej prywatności i intymności, pragniemy przysłonić się od ich wzroku. Jak odgrodzić się od sąsiada na balkonie? Oto jest pytanie!

czym odgrodzić się od sąsiada

Odgrodzenie balkonu od sąsiada

Czy jest możliwość odgrodzić się od wścibskiego sąsiada, który lubi obserwować życie codzienne innych? Oczywiście, że tak! Możliwości jest nawet kilka i są one sprawdzone i wypraktykowane. Szerzej opiszemy to w artykule, który pomoże nam odgrodzić się od sąsiada skutecznie i trwale. Tak naprawdę, wystarczy kilka zwykłych elementów, by móc cieszyć się prywatnością, na nieodłącznej części naszego mieszkania.

Balkon, to miejsce nie tylko odpoczynku i relaksu, lub miejsce przebywania z gośćmi, ale stanowi również miejsce funkcjonalno użytkowe, na przykład służąc latem do suszenia prania, a także przygotowywania przetworów, lub wykonywania pracy zdalnej. Jeśli nie mamy własnego ogrodu, balkon jest niczym piękny roślinny azyl. Możemy go dowolnie zaaranżować, tak, by stanowił miejsce przyjazne domownikom.

By stworzyć intymny i prywatny zakątek we własnym mieszkaniu, możemy spróbować odgrodzić się od sąsiada na balkonie i jest na to kilka sprawdzonych sposobów i mamy do tego pełne prawo. Należy jedynie zapoznać się z regulaminem wspólnoty mieszkaniowej, ale odgrodzenie balkonu od sąsiada, może sprawić, że będziemy mieć nie tylko upragnioną intymność, ale również pięknie przyozdobiony balkon.

jak odgrodzić się od sąsiada na balkonie

Czym odgrodzić się od sąsiada? – nasze pomysły!

Jeśli mamy sąsiada, który lubi zaglądać w czyjąś przestrzeń warto się od niego odgrodzić. Zaczynamy się wówczas zastanawiać jak i czym odgrodzić się od sąsiada. Jest kilka sprawdzonych sposobów, dostępnych w sklepach online, lub stacjonarnie, które pomogą nam odgrodzić się od sąsiada na balkonie. Oto kilka z nich.

osłona balkonu w bloku

Odgrodzenie od sąsiada: Tkaninowe przesłonięcie!

Jeśli jesteśmy w posiadaniu niewielkiego balkonu w bloku, do którego łatwo może zajrzeć nasz sąsiad z mieszkania obok, możemy do przysłonięcia się wykorzystać tkaninę. Takiego rodzaju osłona na balkon w bloku, jest nie tylko praktyczna, ale również niedroga. Świetnie prezentuje się w różnych kolorach i można ją zaaranżować tak, by była ciekawa, ale jednocześnie nie uchylała rąbka tajemnicy, co na naszym balkonie się znajduje. Taka rolka z tkaniny, jest prosta w montażu, wystarczy ją przymocować do barierki i gotowe.

Odgrodzenie od sąsiada: Rośliny doniczkowe!

Rośliny doniczkowe, które pomogą nam odgrodzić się od sąsiada na balkonie? Oczywiście, że tak! To świetny i sprawdzony sposób na odgrodzenie się od sąsiada na balkonie. Mało tego rośliny zawsze dodają nam spokoju, dostarczając zieleni i relaksu. Świętnie się tutaj sprawdzą zarówno rośliny, które się pną, jak i drzewka i wysokie rośliny doniczkowe w większej ilości, tak by tworzyły wrażenie ściany z rośliny.

Odgrodzenie od sąsiada: Parasol ogrodowy!

Kolejnym dobrym sposobem na to jak osłonić taras przed sąsiadami jest parasol ogrodowy. Może być on świetną kurtyną i zasłoną przed sąsiadami. Jest zazwyczaj duży i rozłożysty. Nie będzie pozwalał na ujawnienie naszej intymności przed wścibskim okiem sąsiada.

Odgrodzenie od sąsiada: Gotowe przegrody balkonowe

Obecnie na rynku znajduje się wiele materiałów nadających się na zasłony przed sąsiadami i przegrody balkonowe. Można je kupić w marketach budowlanych lub sklepach internetowych. Jeśli nie wiemy, czym osłonić balkon, możemy przejrzeć ofertę gotowych przegród balkonowych z bambusa lub samodzielnie wykonać rolety na balkon.

Odgrodzenie od sąsiada: drewniana pergola

Pergola, to drewniany element naszego ogrodu, ale może być wykorzystana również na naszym balkonie i być dobrym sposobem na to jak osłonić balkon od sąsiadów. Pergolę kupimy w sklepach ogrodniczych i marketach budowlanych na dziale ogrodniczym. Ponad to ma ona również wzory i kształty i nie wymaga skomplikowanej budowy czy montażu.

Można ją następnie pięknie opleść bluszczem, który jak wiemy rozrasta się i może stanowić ściankę balkonową. Dodatkowo, to konstrukcja lekka i nie trzeba do niej używać żadnych betonowych fundamentów. Właściwie, możemy ją postawić na każdej stronie balkonu, a będzie dodatkowo jeszcze dawać nam trochę cienia.

ścianka balkonowa

Czym odgrodzić się od sąsiada – podsumowanie!

Powyżej opisano kilka naszych sposobów na odgrodzenie się od sąsiada na balkonie. Jeśli mamy balkon, który nie zapewnia nam prywatności, warto pomyśleć o zasłonięciu ścian i boków naszego balkonu. Możemy to zrobić w dowolnym stylu, byleby pasował do naszego tylu i ważne, abyśmy dobrze się w tym czuli.

Osłonięcie balkonu przed sąsiadami za pomocą mat bambusowych, parawanów czy pergoli, a także zasłona z bogatej roślinności, to najprostsze i najbardziej sprawdzone sposoby na odgrodzenie się od sąsiada na balkonie. Za pomocą tych właśnie elementów, możemy sprawić, że nasz balkon czy altana stanie się wspaniałym zacisznym miejscem służącym do relaksu, czy przyjmowania gości. Ponad to, balkon może stać się o wiele bardziej atrakcyjny wizualnie, co sprawi nam dodatkową przyjemność.

Niestety, jeśli mamy balkon, który nam nie zapewnia strefy relaksu, to czas pomyśleć nad zasłonami, w przeciwnym razie, nie możemy liczyć na to, że sąsiad akurat nie będzie nas podglądał, czy będzie widział, co czytamy, co jemy, z kim rozmawiamy, a także, jakie czynności wykonujemy na naszym balkonie. Pamiętajmy, że miłym sposobem na odgrodzenie się od sąsiada są rośliny, ponieważ nie dość, że wyglądają przepięknie i są efektowne, to jeszcze sprawiają, że aura naszego balkonu jest dużo przyjemniejsza.