Dom i wnętrze

Czym różni się kontener na gruz od kontenera na śmieci?

Specjalistyczne przeznaczenie wielu rodzajów kontenerów na odpady może rodzić pytanie o różnice między nimi. Dlaczego w zwykłym kontenerze na śmieci komunalne nie powinno się przechowywać gruzu budowlanego? Jakie różnice zachodzą w konstrukcji kontenera na gruz i kontenera na odpady mieszane? W dzisiejszym tekście zajmiemy się opisem czynników wyróżniających te dwa rodzaje narzędzi do składowania odpadów, mając na uwadze ich docelowe przeznaczenie.

 

Kontener na śmieci Bemowo – jak jest zbudowany?

Osiedlowe i przydomowe pojemniki na śmieci wydają się bardzo solidne. Umożliwiają przechowywanie nawet setek kilogramów odpadów, które następnie są z łatwością przerzucane do pojazdu transportującego śmieci do punktu składowania. Wynajmując kontener na śmieci Bemowo, Wola i inne dzielnice Warszawy mają przede wszystkim na uwadze aspekt ekonomiczny. Przy założeniu, że mieszkańcy osiedli będą uczciwie podchodzić do kwestii segregacji śmieci, nie ma potrzeby rozdmuchiwania wydatków na wynajem większych i bardziej wytrzymałych kontenerów. Pojemniki z grubego plastiku okażą się bowiem w zupełności wystarczające. Problem pojawia się jednak na placach budowy lub podczas dokonywania generalnego remontu w domu lub w mieszkaniu. Wówczas przepisy prawne nie zezwalają na wrzucanie gruzu do tradycyjnego kontenera. W ramach standardowych umów na wywóz śmieci Bemowo wraz z całym okręgiem warszawskim nie zawiera klauzuli o utylizacji odpadów budowlanych. Zapotrzebowanie na takie usługi należy zaspokajać odrębnymi umowami z firmą zewnętrzną, a zwykłe kontenery na śmieci muszą być zastąpione specjalistycznymi kontenerami na gruz.

 

Wywóz śmieci Bemowo – czym się wyróżnia kontener na gruz?

Kontener na odpady budowlane musi spełniać wyśrubowane normy bezpieczeństwa. Jego konstrukcja okazuje się znacznie bardziej solidna od pozostałych rodzajów kontenerów. Wytrzymałość jest podstawowym parametrem, który określa przydatność kontenerów do składowania określonego typu odpadów. W przypadku kontenerów na gruz konstrukcja powinna opierać się na pokrytej farbą antykorozyjną blasze stalowej, wzmacnianej za pomocą kształtowników. Należy mieć na uwadze fakt, że kontenery na odpady budowlane muszą wytrzymywać ogromne obciążenia punktowe. Waga składowanych odpadów sięga często kilku ton, co stanowi wymagający test dla wszelkiego typu pojemników. Co więcej, kontenery na gruz różnią się od kontenera na śmieci także systemami przygotowującymi do transportowania. Kontenery na gruz posiadają specjalne punkty zaczepowe i mocujące, dzięki którym możliwe jest ich uniesienie i załadunek na pojazd przystosowany do ich transportu.

Kontener na śmieci Bemowo traktuje jako element codziennego życia na osiedlach mieszkaniowych. Zwykłe kontenery pozostają w jednym miejscu, a pojazdy komunalne zabierają same odpady. W przypadku odpadów budowlanych wywóz śmieci Bemowo organizuje w ramach transportu całego kontenera z jego zawartością, dokonując podmiany zapełnionego pojemnika na nowy, pusty kontener.

Jeżeli potrzebujesz profesjonalnych usług w zakresie transportu i utylizacji gruzu budowlanego w dzielnicy Bemowo, oferta firmy BYŚ gwarantuje atrakcyjne warunki, szybkie terminy realizacji i możliwość wypożyczenia profesjonalnego sprzętu. Więcej informacji znajdziesz na stronie www.bys.pl.