Dom i wnętrze

Dlaczego warto wybrać rolety rzymskie do swojego domu?

Myślisz o zmianie aranżacji w swoim mieszkaniu? Jednym z pomysłów, który przychodzi Ci do głowy jest wymiana zasłon lub żaluzji na rolety rzymskie? Masz pewne obiekcje czy jest to dobry pomysł? W takim razie poniższy tekst powinien Cię zainteresować. Podpowiemy w nim, dlaczego rolety rzymskie mogą być świetnym rozwiązaniem, które nada Twoim wnętrzom nowoczesności i przytulności. Zapraszamy do lektury.

Dlaczego rolety rzymskie stanowią doskonałą alternatywę dla zasłon i żaluzji?

Jedną z kwestii, która pozostaje do rozwiązania w każdym mieszkaniu jest to co powiesimy na oknach, aby chronić się zarówno przed słońcem, jak również wzrokiem postronnych osób. Do wyboru mamy z reguły zasłony, żaluzje lub rolety rzymskie. Te ostatnie są coraz częściej wybierane ze względu na swoje właściwości i estetyczny wygląd. Co je wyróżnia?:

– są bardziej estetyczne i stylowe niż żaluzje, ponieważ tworzą subtelne fałdy a różnorodność materiałów pozwala na stworzenie unikalnej aranżacji wnętrza. Żaluzje często wyglądają zwyczajnie, a poza tym kurzą się i są dużo trudniejsze do czyszczenia.
– są bardziej funkcjonalne i praktyczne niż zasłony, ponieważ pozwalają na regulację ilości światła wpadającego do wnętrza, zapewniają ochronę przed nadmiernym nasłonecznieniem i ciekawskimi spojrzeniami, a także są łatwe w montażu i obsłudze.
rolety rzymskie są trwalsze i odporne niż zasłony i żaluzje, ponieważ są wykonane z wysokiej jakości materiałów, które nie blakną, nie mechacą się, nie wymagają częstego prania.

W jakich pomieszczeniach rolety sprawdzą się najlepiej?

To jedno z często pojawiających się pytań. Tak naprawdę rolety rzymskie doskonale sprawdzą się w każdym pokoju, pomieszczeniu. Ich cel jest jeden. Zachować naszą prywatność i blokować nadmiar światła. Jeśli pracujemy z domu, pomogą nam stworzyć atmosferę sprzyjającą skupieniu. W kuchni zapewnią ochronę przed promieniami słonecznymi podczas przygotowywania posiłków, a w sypialni zapobiegną wybudzaniu przez pierwsze promienia słońca.

Jakie są podstawowe rodzaje rolet rzymskich?

Rolety rzymskie można podzielić na kilka podstawowych rodzajów, w zależności od użytej do ich produkcji tkaniny i jej ułożenia. Niektóre z rodzajów to:
– blackout – specjalna tkanina sprawia, że zatrzymują one nawet 95% światła. Są idealne do sypialni.
– syntetyczne – są może mniej romantyczne niż lniane, ale za to odporne na warunki panujące w kuchni, czyli zmiany temperatur, zapachy itd.
– lniane – tworzą ciepły, domowy klimat, który docenimy w salonie,
– rolety rzymskie dzień – noc – składają się z dwóch warstw tkaniny, które można regulować niezależnie od siebie. Dzięki takiej konstrukcji łatwiej jest uzyskać pożądane zaciemnienie w zależności od pory dnia, nastroju.

Na co zwracać uwagę decydując się na ich zakup?

Podejmując decyzję co do zakupu rolet rzymskich, warto zwrócić uwagę na dwie kluczowe kwestie, które wpłyną na zadowolenie z produktu:

– wymiary i kształt okna – przed zakupem rolet należy dokładnie zmierzyć wysokość, szerokość i głębokość okna, a także sprawdzić, czy nie ma żadnych przeszkód, takich jak wystający parapet, klamka czy uchwyt. Będzie to miało wpływ na wybór rodzaju rolet i sposób ich montażu.
– rodzaj i kolor tkaniny – mają one wpływ na wygląd, funkcjonalność i trwałość rolet rzymskich. Możemy wybrać tkaninę o różnym stopniu przepuszczalności światła, łatwiejszą w czyszczeniu czy odporną na wilgoć itd. Kolor wpływa zarówno na przepuszczalność światła, jak również nastrój, jaki tworzy roleta.

Podsumowanie

Jak widać, rolety rzymskie to doskonałe, funkcjonalne i estetyczne rozwiązanie, które sprawdzi się jako alternatywa dla klasycznych zasłon lub żaluzji. Jedyne, o czym musimy pamiętać to, aby dobrze przemyśleć, który rodzaj wybierzemy do danego pomieszczenia. Kwestia koloru to już bardziej sprawa gustu i tego, czy lubimy mieć w pokoju wszystko w podobnych barwach, czy wręcz przeciwnie, chcemy mieć pewien kontrast. Mamy nadzieję, że powyższy tekst sprawi, że rolety rzymskie zyskają w oczach czytelników, kiedy będą planować małe zmiany wystroju w swoich mieszkaniach.

Artykuł sponsorowany