Firma

Jak wybrać sprawdzoną firmę zatrudniającą opiekunki w Niemczech?

Praca w opiece w Niemczech jest obecnie coraz popularniejsza. Na dodatek badania wskazują, że zapotrzebowanie na wykwalifikowanych opiekunów będzie rosnąć. Jeżeli więc zastanawiasz się, czy rozpocząć pracę jako opiekunka w Niemczech – nie wahaj się. Pamiętaj tylko, żeby przed wyjazdem dokładnie sprawdzić agencję, z którą chcesz nawiązać współpracę. Dowiedz się, na co zwrócić uwagę i jak wybrać rzetelną firmę opiekuńczą.

Praca w opiece w Niemczech coraz lepiej dostępna

Bieżące dane demograficzne pokazują, że społeczeństwo europejskie nieuchronnie się starzeje. W szybkim tempie przybywa osób starszych, które potrzebują – nierzadko kompleksowej – profesjonalnej opieki. Z drugiej strony zaczyna brakować rąk do pracy w tym zawodzie, chociażby za naszą zachodnią granicą. To szansa dla polskich opiekunów. Jeśli czujesz, że masz predyspozycje do pracy z seniorami, z pewnością odnajdziesz się na rynku pracy i zyskasz szansę na dobre zarobki.

Praca w niemieckiej opiece daje duże możliwości rozwoju zawodowego. Oprócz wykorzystania zdobytej wiedzy w praktyce możesz szlifować umiejętności językowe. Przy okazji zarobisz więcej, niż na podobnym stanowisku w Polsce. Niedobór wykwalifikowanych pracowników na rynku sprawia, że agencje chcą przyciągnąć do siebie nowych kandydatów. Z tego powodu oferują przyszłym opiekunom atrakcyjne premie i benefity.

Wybór agencji opieki: na co zwrócić uwagę?

Na polskim rynku działa wiele agencji zatrudniających opiekunki do pracy w Niemczech. Jednak duży popyt na usługi opiekuńcze sprawia, że obok legalnych firm można spotkać także te nieuczciwe. Trzeba więc zachować szczególną ostrożność, zwłaszcza gdy szukasz swojej pierwszej szteli. Bezpiecznie będzie wybrać dużą, znaną agencję, obecną od lat na rynku, z siedzibą na terenie Polski. Takie firmy znajdziesz w jednym miejscu – na portalu SenioPort. Nie będziesz musiał szukać dalej.

Masz już upatrzonych kilka agencji? Pora zbadać je nieco dokładniej. Weź pod lupę:

Obecność danej firmy w Internecie: dziś strona w sieci i aktywność w mediach społecznościowych to podstawa. Życie w dużej mierze przeniosło się do Internetu – to tam firmy pozyskują klientów i budują zaufanie do swojej marki. Przejrzyj więc witrynę danej agencji, sprawdź jej profile w mediach społecznościowych. Wpisz też jej nazwę w wyszukiwarce i upewnij się, że posiada wpis do KRS albo widnieje w CEIDG. Jeśli chcesz, możesz zapoznać się z opiniami na forach internetowych.

Etapy zatrudnienia nowej opiekunki w Niemczech: proces rekrutacji w opiece wygląda inaczej, niż w innych branżach. Agencje i pracodawcy oczekują referencji, a także znajomości języka i odpowiednich cech charakteru. Istotnym elementem jest rozmowa z kandydatem i poznanie jego motywacji do pracy w opiece w Niemczech. Rozmowa kwalifikacyjna to także moment, w którym przyszły opiekun może zadawać pytania o warunki współpracy.

Opinie innych pracowników niemieckiej opieki: istnieją fora internetowe, na których opiekunki dzielą się swoimi doświadczeniami. Warto jednak podchodzić do nich z dystansem i uważać na zbyt emocjonalne wypowiedzi. Może się też zdarzyć, że nieprzychylne opinie na temat agencji publikuje po prostu konkurencja. Więc jak znaleźć najlepszą firmę? Popytaj wśród znajomych, czy ktoś pracuje jako opiekun w Niemczech, a następnie porozmawiaj z nim na ten temat. Istnieje duża szansa, że kolega lub koleżanka szczerze powie Ci, jak współpracuje się z konkretną agencją.

Szukasz pracy w opiece w Niemczech? Wejdź na SenioPort.pl i sprawdź aktualne oferty. Tu znajdziesz ogłoszenia od znanych i sprawdzonych agencji opiekunek osób starszych.