Firma

Kiedy i komu potrzebna jest szafa na akta?

Każda firma generuje dokumentację zawierającą informacje, które powinny być zabezpieczone przed dostępem osób trzecich. Często też podobne „papiery” gromadzi się w domu. Dlatego w biurze, jak i nierzadko w mieszkaniu warto postawić szafę na akta. Chcesz dowiedzieć się więcej o tym rozwiązaniu? Przeczytaj artykuł!

Czym jest szafa na akta?

Otóż szafa na akta to najczęściej metalowy mebel, służący do przechowywania dokumentów, kartotek i innych materiałów biurowych. Producenci dostarczają produkty o różnej wielkości, pojemności i liczbie półek, więc każdy może dobrać model stosowny do jego potrzeb. Szafki aktowe zwykle wyposaża się w zamki – szyfrowe, na klucz, a nawet magnetyczne. Tym samym zapewniają one wysokiej jakości zabezpieczenie trzymanych w nich przedmiotów – często nie tylko na nośnikach papierowych, ale i elektronicznych, w tym pendrive’ach, dyskach przenośnych i laptopach.

Komu przyda się szafa metalowa aktowa?

Opisywane szafy metalowe aktowe (https://x47.pl/Meble-metalowe/Szafy-biurowe-na-akta) to świetne rozwiązanie dla każdego, kto chce zabezpieczyć pewne wrażliwe dokumenty przed ewentualnym dostępem osób trzecich. To także obowiązkowe wyposażenie dla firm, dysponujących danymi osobowymi różnych osób, w tym pracowników. Prawo dotyczące RODO wymaga stosownego zabezpieczenia ich. Ponadto dzięki uporządkowaniu akt praca z nimi staje się efektywniejsza, a dostanie się do np. potrzebnej w danym momencie umowy czy faktury – dużo łatwiejsze niż przy próbie odnalezienia ich w licznych szufladach biurek.

Główne zalety szaf aktowych z metalu

Do najważniejszych atutów tego rozwiązania należy skuteczne zabezpieczenie dokumentacji i wszelkich innych przedmiotów, skrywanych we wnętrzu takich szafek. Wykonanie z solidnego drewna lub metalu, a także wyposażenie ich w stosowne zamki, chroni je przed kradzieżą, zniszczeniem i innymi zagrożeniami.

Ponadto na rynku są one dostępne w różnych rozmiarach. To sprawia, że każdy może odnaleźć model odpowiadający jego potrzebom, gwarantujący odpowiednią ilość miejsca na segregatory, teczki czy skoroszyty. Producenci stawiają również na zróżnicowany design, więc szafa metalowa na dokumenty łatwo wkomponuje się w każdy styl aranżacji.

Jak wybrać taki produkt?

Do podstawowych kryteriów należą wielkość i pojemność takiego produktu. Z jednej strony – musi pomieścić akta, a z drugiej – wpasować się w przestrzeń pomieszczenia, w którym stanie. Należy też zwrócić uwagę na wykorzystany w produkcji materiał. Wybierając wyroby renomowanych producentów dostarczających m.in. umeblowanie metalowe, stawiasz na certyfikowane artykuły o odpowiedniej klasie bezpieczeństwa. Istotnym elementem jest też rodzaj zamka – musi skutecznie blokować dostęp osobom niepowołanym. Design, choć ważny, powinien być ostatnim kryterium wyboru.

Przejrzyj ofertę sprawdzonych dostawców

Wiedząc już, czym są szafy metalowe aktowe, jakie mają zalety i czym kierować się przy ich wyborze – z pewnością będzie Ci łatwiej dokonać zakupu. Pamiętaj, że jeśli jakieś wrażliwe dokumenty Twojej firmy zostaną ujawnione, może Cię to wiele kosztować. Dlatego, jeśli szukasz takiego rozwiązania –  sprawdź propozycje renomowanych dostawców.