Dom i wnętrze

Kosmetyczne właściwości oleju Tsubaki

Olej tsubaki pozyskiwany jest z kamelii japońskiej, porastającej japońskie wyspy. Olej tsubaki, stosowany regularnie, wspiera nasz organizm na wielu płaszczyznach. Pobudza on do zwiększenia produkcji kolagenu, opóźnia procesy starzenia i zapobiega nadmiernej utracie wody. Wykorzystywany jest on również do aromatycznych, relaksacyjnych kąpieli, sprawdzając się także przy masażu ciała. Właściwości oleju tsubaki można wymieniać jeszcze długo. Poznaj te najważniejsze, by móc korzystać z nich w codziennej pielęgnacji.

Właściwości oleju tsubaki

Olej tsubaki stosowany jest już od setek lat, a pierwsze wzmianki o jego wykorzystaniu pochodzą już z XVIII w. Ten wielofunkcyjny olej nazywany jest nawet oliwką z Dalekiego Wschodu. Nic dziwnego, że zastosowanie oleju tsubaki odkryły już japońskie gejsze, które w ten sposób poprawiały skórę twarzy, stosując go również do pielęgnacji włosów. Olejek tsubaki nadaje się do pielęgnacji skóry, włosów, aromatycznych kąpieli i odprężających masaży. Naturalne oleje tsubaki to również doskonały sposób na zahamowanie procesu starzenia się skóry. Nie powinien więc dziwić fakt, że do użycia oleju tsubaki skłania się coraz więcej osób, zainteresowanych zdrową, promienną skórą i sprężystymi włosami.

kwiat tsubaki

Olej z kamelii japońskiej (olej tsubaki) w kosmetyce

Wyjątkowy olej tsubaki posiada szereg właściwości, które wykorzystywane są w kosmetyce. Olej tsubaki służy jako składnik:

  • odżywek do włosów,
  • serum do włosów,
  • ekskluzywnych kremów liftingujących
  • wyjątkowych kremów przeciwzmarszczkowych.

Z właściwości olejków eterycznych bardzo często korzystają osoby, zmagające się z problemem suchych, łamliwych i słabych włosów. Olej tsubaki chroni włosy przed szkodliwym dla nich promieniowaniem UV, ale również nadaje im sprężystość. Ma on bardzo lekką konsystencję, więc nie zatyka porów. Dlatego też może być z powodzeniem stosowany u osób z cerą delikatną i trądzikową. Olejek kameliowy uświetni również codzienną kąpiel. Już kilka kropel wystarczy, by ten wyjątkowy japoński olej ujędrnił skórę i w sposób widoczny ją zmiękczył. Te właściwości bardzo często są wykorzystywane w pielęgnacji skóry niemowląt, której olej tsubaki nadaje wyjątkowej delikatności.

olejkowysklep.pl – sklep, w którym kupisz najwyższej jakości olej kameliowy

Olej z kwiatów kamelii japońskiej to wyjątkowy produkt, który chroni skórę i włosy przed działaniem zewnętrznych czynników, odżywia je i sprawia, że odzyskujemy promienny wygląd. Dodatkowo olej tsubaki sprawdza się również w pielęgnacji kłopotliwej cery, pomagając walczyć z jej niedoskonałościami. Aby jednak móc korzystać z jego wyjątkowych możliwości, należy sięgać wyłącznie po certyfikowane produkty najlepszej jakości. Takie właśnie znajdują się ofercie Olejkowego Sklepu. Tutaj można zakupić wielofunkcyjny olej tsubaki z gwarancją najwyższej jakości i bezpieczeństwa użytkowania. W ofercie sklepu dostępny jest również cały szereg innych olejków eterycznych, które warto wykorzystać w codziennej pielęgnacji, ciesząc się z osiągniętych w ten sposób efektów.