makijaż
Lifestyle

Makijaż wieczorowy, czyli jak podkreślić naturalne piękno?

Makijaż wieczorowy, a właściwie sztuka makijażu ma swoje początki już w czasach starożytnych. Makijaż oznacza „umalowanie, zamaskowanie”. Makijaż wieczorowy, dzienny, ślubny ma na celu wyeksponować naturalne piękno kobiety.

Makijaż wieczorowy, a właściwie sztuka makijażu ma swoje początki już w czasach starożytnych. Makijaż oznacza „umalowanie, zamaskowanie”. Makijaż wieczorowy, dzienny, ślubny ma na celu wyeksponować naturalne piękno kobiety. Makijaż jest często uzupełnieniem wizerunku zewnętrznego, ale również może odzwierciedlać charakter i osobowość kobiety. Wybór makijażu wieczorowego, dziennego czy ślubnego powinien być uwarunkowany, tym na jaką okazję wykonujemy makijaż, jaką mamy kreację oraz o jakiej porze dnia jest spotkanie, impreza.

makijaż wieczorowy Targówek

Makijaż wieczorowy dla brunetek

Brunetki z natury mają bardziej wyraziste rysy twarzy, co pozwala na wykonanie makijażu wieczorowego w mocniejszych kolorach. Makijaże dla brunetek najczęściej wykonujemy w brązach, jaśniejszych odcieniach beżu i ecru. Najczęściej panujący trend w makijażu wieczorowym dla brunetek to smoky eyes. Smoky eyes to klasyka w makijażu i polega na zastosowaniu ciemnego cienia w wewnętrznym kąciku i części ruchomej powieki. Blendowanie cienia ma na celu uzyskanie pięknego naturalnego przejścia. Zatarcie granic daje wówczas efekt perfekcyjnie wykonanego makijażu, a nasze oko jest ładnie podkreślone. W makijażu wieczorowym, ślubnym lub dziennym możemy również zastosować tylko klasyczną kreskę zrobioną czarnym eyelenerem. Jeśli nie wiemy jaki makijaż chcielibyśmy zrobić warto zdecydować się na smoky eyes lub zdać się na wiedzę i doświadczenie manicurzystki.

makijaż wieczorowy

Makijaż wieczorowy dla blondynki

Kolor skóry, kolor włosów oraz osobność są niezwykle ważne przy doborze makijażu. W przypadku kobiet posiadających włosy blond i o słowiańskiej urodzie sprawdzi się makijaż w pastelowych odcieniach. Błękitne oczy i jaśniejsza karnacja są idealne, aby wykorzystać błękitne i zielone cienie. Przy jasnej karnacji lepiej unikać szarych i fioletowych cieni, gdyż czynią twarz zmęczoną i chorą.

W jaki sposób przygotować skórę twarzy na makijaż wieczorowy?

Jeśli chcemy wyglądać zjawiskowo podczas wieczoru, warto wcześniej zadbać o skórę twarzy. Należy wykonać kilka kroków.

  1. Wykonujemy peeling skóry, który odpowiednio złuszczy i wygładzi skórę. Dzięki temu dokładnie zostanie rozprowadzony na skórze. Peeling zawsze wykonujemy dzień wcześniej. Po peelingu twarzy należy nałożyć na kilkanaście minut maskę na twarz. Wówczas składniki aktywne będą miały możliwość głębszego wniknięcia w skórę. Po takim zabiegu skóra będzie wyglądała świetnie! Jeśli nie uda nam się wykonać peelingu twarzy dzień wcześniej, to możemy go zrobić tego samego dnia, tylko musimy pamiętać, żeby nie stosować peelingu agresywnego, który może podrażnić skórę.
  2. Kolejnym krokiem, który należy zrobić, jest oczyszczenie i tonizacja. Przed makijażem wieczorowym, dziennym, ślubny należy dokładnie oczyścić skórę twarzy. Należy pamiętać, że skóra cały czas wydziela sebum, poci się, zbiera zanieczyszczenia, więc bardzo ważne jest dbanie o skórę twarzy i dokładnie oczyszczanie jej po wcześniejszym makijażu. Pozostałości kosmetyków na twarzy prowadzą do zapychania się porów, co może doprowadzić do powstawania podrażnień i wyprysków.
  3. Bardzo ważnym krokiem jest również nałożenie płatków pod oczy na około 10 minut, które nadadzą delikatnej skórze pod oczami świeży wygląd.

Tak przygotowana, skóra twarzy jest z pewnością gotowa do wykonania makijażu wieczorowego, dziennego i ślubnego. Klientka, która chciałaby skorzystać z usługi wykonania makijażu okazjonalnego w profesjonalnym salonie fryzjersko-kosmetycznym powinna oddać się w ręce profesjonalnego wizażysty. Doświadczenie i bogate portfolio makijażysty z pewnością zaowocuje dobrze wykonaną usługą, a makijaż będzie dopełnieniem całej stylizacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

13 + 2 =