Profile do taśm ledowych
Dom i wnętrze

Profile do taśm led oraz led profile aluminiowe

 • Czy wiesz czym są profile ledowe (https://lumines.pl/)? Czy chcesz zainstalować profil led w swoim domu? Ten artykuł odpowie na wszystkie Twoje pytania dotyczące profili ledowych.

  Taśma LED to profil, który na swojej powierzchni posiada szereg emiterów LED (chipów LED). Pierwotnie urządzenie to było wykorzystywane do celów dekoracyjnych. Można go było wykorzystać do podświetlenia ścian, podłóg, mebli. Obecnie profil ledowy wykorzystywany jest również do różnych celów, takich jak oświetlenie przemysłowe, dekoracja witryn sklepowych czy billboardów reklamowych.

  Jeśli nie wiesz jak wybrać odpowiedni profil led, jaki typ będzie odpowiedni dla Twoich potrzeb i do czego dokładnie go potrzebujesz – ten artykuł Ci w tym pomoże. Profile ledowe wykonane są z różnych materiałów i mają różny pobór mocy. Dlatego przed ich zakupem musimy zdecydować do czego będą wykorzystywane i jak będą wyglądały.

  Profil ledowy zbudowany jest z dwóch części: w jednej znajduje się świetlówka z zimną katodą (CCFL), a do drugiej przymocowane są diody LED. Takie rozwiązanie jest dobre pod względem wydajności, ponieważ zużycie energii przez CCFL jest znacznie niższe niż w przypadku LED.

  Taśma ledowa profilowa ma kształt prostokąta i własną obudowę, która pozwala na bezpieczne zamocowanie diod LED oraz dyfuzora wykonanego z akrylu. Obudowa nadaje produktowi stabilność, bez której mogą one odpaść od ściany, szczególnie podczas transportu.

  Profile led wykonane są najczęściej z aluminium lub stali. Występują w szerokiej gamie kolorystycznej do wyboru, dzięki czemu można je połączyć z każdym wystrojem wnętrza.

  Profile do taśm ledowych mają wiele zastosowań dekoracyjnych:

  Stosowane są jako elementy dekoracyjne do ścian i sufitów;

  Wykorzystywane do elewacji;

  Mogą być łatwo ukryte za meblami;

  Wykorzystywane są również do podświetlania detali architektonicznych w hotelach i restauracjach;

  W formie profili do taśm ledowych można tworzyć artystyczne kompozycje, które podkreślają główną atrakcję wnętrza.

  Profil led można montować poziomo lub pionowo na ścianie lub suficie za pomocą dołączonych do niego wkrętów, zacisków i kołków. Profil można dowolnie przycinać na różne wymiary za pomocą piły ręcznej lub zwykłej.

  Istnieją trzy rodzaje profili do taśm ledowych: profile okrągłe, kwadratowe i prostokątne. Każdy typ ma swoje wady i zalety, w zależności od konkretnych potrzeb.

  Zastosowanie profili okrągłych do pasków led:

  do montażu paska led pod szafkami;

  do tworzenia światła pośredniego;

  jako elementy dekoracyjne w pomieszczeniach mieszkalnych;

  do podświetlania elementów architektonicznych (okna, drzwi);

  w witrynach sklepowych i gablotach;

  jako podstawa do oświetlania przedmiotów od góry (półki, stoły);

  jako element oświetlenia dekoracyjnego w restauracjach i barach;

  w połączeniu z innymi elementami