Firma

Przekąski na wieczór filmowy dla dorosłych i dzieci – propozycje

Organizując dla siebie lub swojej rodziny wieczór filmowy, stajemy przed wyborem jakie przekąski wybrać. Słone przekąski, czy równie pyszne słone przekąski? A może coś niestandardowego? Wiele zależy od tego, kto będzie je jasł. Jak wiadomo dzieci uwielbiają słodycze – cukierki, ostatnio dużą popularnością cieszą się takie słodycze jak żelki, czy nachosy. Na te słodycze chrapkę mają także dorośli.

Przeczytaj nasz artykuł, a dowiesz się:

  • co wybrać – popcorn karmelowy czy klasyczne przekąski?
  • dlaczego skład słodyczy jest ważny
  • co warto wybrać na wieczór filmowy

Idąc do sklepu możemy być nieco oszołomieni ilością słodyczy jakie są dostępne na półkach sklepowych. Jednak nie wszystkie słodycze są odpowiednie dla dzieci w każdym wieku. Wszystko zależy od tego, jaki skład ma konkretny produkt i w jakim wieku jest nasze dziecko. Specjaliści twierdzą że dzieci do 3 roku życia nie powinny poznać smaku czekolady, ponieważ wtedy mają wypaczony sposób smakowania innych produktów takich jak warzywa i owoce. Jednak kiedy dziecko jest już nieco starsze możemy z nim trochę poeksperymentować.

Popcorn karmelowy czy klasyczne przekąski?

W sklepach znajdziemy wiele słodyczy o bardzo różnych smakach. Często jako dorośli nawet możemy patrzeć z dużym dystansem na dostępne w sklepach słodycze. Popcorn karmelowy może nam się wydawać dziwnym połączeniem smaków, jednak warto go spróbować, ponieważ połączenie kukurydzy ze słodkim smakiem karmelu jest naprawdę smakowite. Podobnie jak żelki różnych smakach, kolorach i dodatkach jest ciekawym doświadczeniem dla naszych kubków smakowych. Jednocześnie warto zauważyć, że popcorn o smaku karmelu to produkt o prostym składzie, który możemy śmiało podawać dzieciom. Takie przekąski to doskonałe połączenie, aby zadowolić zwolenników popcornu, a jednocześnie miłośników eksperymentów.

Inny eksperyment, który może zadowolić szczególnie nasze dzieci, to żelki w różnych zabawnych kształtach, np. żelki myszki. Jeśli chodzi o żelki, to jest tutaj sprawa trochę bardziej skomplikowana. Nie wszystkie dzieci mogą jeść żelki produkowane na bazie żelatyny pochodzenia zwierzęcego. Jednak bez trudu na rynku znajdziemy żelki wegańskie, czy też wegetariańskie, które smakiem i jakością w niczym nie odbiegają od tradycyjnych żelków. Podobnie rzecz ma się w kwestiach uczuleń dziecięcych. Jeśli dziecko cierpi na jakąś chorobę nie zawsze może, wszystko jeść dlatego tak ważne jest sprawdzanie składu produktu.

Jeśli wolimy klasyczne smaki, wtedy na myśl przychodzi nam standardowy zestaw na filmowy wieczór – paluszki, chipsy, ewentualnie nachosy, najlepiej wzbogacone o sos serowy lub salsa.

 

Kupujmy zdrowe przekąski – dlaczego skład słodyczy jest ważny

Niezależnie od tego, czy podajemy dzieciom słodycze czy przekąski i czy sami je jemy, warto sprawdzać skład produktowy czy skład odżywczy konkretnych słodyczy i przekąsek słonych. Od tego co jemy zależy jakość naszego życia i stan naszego organizmu. Oczywiście nie należy przesadzać i wiadomo, że wszystko jest dla ludzi. Dobrze jest sprawdzać co konkretnie produkt zawiera. Warto też zauważyć, że nie tyczy się to jedynie słonych przekąsek czekoladowych, słodyczy i innych słodkości, ale także wszystkich produktów spożywczych jakie na co dzień spożywamy. Jak wspominaliśmy szczególnie ważne jest to, czy nasze dziecko lub my sami cierpimy na jakąś alergię lub niedyspozycję pokarmową typu zespół jelita drażliwego, celiakia i inne dolegliwości chorobowe. Skład produktu, który powie nam ile w produkcie jest cukru, barwników, glutaminianu sodu i innych substancji, które w dużych ilościach mogą nam szkodzić. Jednak na rynku nie brakuje produktów tu wymienić firmę produkującą słodycze, które mają dobry skład i z pewnością śmiało możemy proponować ich spożycie nawet naszym dzieciom, bez względu na to czy chodzą do przedszkola czy do szkoły podstawowej.

 

Przekąski na wieczór filmowy – propozycje

Jak już wspomnieliśmy, wieczory filmowe spędzone z przekąskami mogą być bardzo różne. Możemy wybrać klasyczne zestawy, paczka ze słodyczami plus gazowane napoje to zestaw pasujący zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Jednak jeśli chcemy wykazać więcej finezji, lub zapraszamy gości i chcemy im zaimponować, można postarać się o przygotowanie czegoś samemu. Przykładowo, ciasteczka z ciasta francuskiego z czekoladą są banalnie proste to przyrządzenia. Jednak jeżeli obawiamy się o nasze kulinarne umiejętności, lepiej postawić na klasykę połączone z nowoczesnością. Dobrze dobrana kompozycja oznacza udane wieczory filmowe spędzone z naszą rodziną lub znajomymi, a odczucia kulinarne mogą przyćmić nawet nasz ulubiony film.