suknia ślubna
Lifestyle

Wybierz suknie swoich marzeń!

Poniższe wskazówki pomogą Ci wybrać suknie ślubne, którymi możesz być zainteresowana na swój wielki dzień. Moda ślubna jest szerokim tematem, ale dzięki naszym wskazówkom na pewno znajdziesz swoją wymarzoną suknię.

Przyjdź przygotowana z podobnym wyglądem

Jeśli pójdziesz na zakupy z niechlujnymi lokami i bez makijażu, oczywiście nie poczujesz się najpiękniej, gdy przymierzysz suknie ślubne (zobacz tutaj). Aby uzyskać pełny efekt, postaraj się jak najwierniej naśladować swój idealny ślubny wygląd. Nie musisz iść na całość, ale nałóż trochę makijażu i zawiąż włosy w dół lub w górę w zależności od fryzury, jaką będziesz miała w dniu ślubu.

Upewnij się, zanim kupisz, że pokochałaś swoją sukienkę

Jeśli zdecydujesz, że nie chcesz już sukni po jej zamówieniu, najprawdopodobniej stracisz wszystkie wpłacone pieniądze, niezależnie od tego, czy jest to depozyt, czy pełna kwota.

Ale nie traktuj tego jako znaku, jeśli nie płaczesz

Jeśli nie jesteś osobą emocjonalną lub jeśli postrzegasz sukienkę bardziej jako sposób na wyrażenie swojego osobistego stylu, możesz nie rozpłakać się w garderobie — ale to nie znaczy, że nie znalazłaś swojej sukni . Nie wszystkie panny młode płaczą, gdy znajdują tą „jedyną”.

Personalizuj z krawcem, któremu ufasz

Sukienki „Couture” lub „szyte na miarę” są droższe, ponieważ są tworzone właśnie dla Ciebie. O wiele taniej jest kupić z wieszaka i wydać trochę pieniędzy na dobrego krawca, a nadal będziesz miała ją idealnie dopasowaną do twojego ciała.

Bądź otwarta i szczera ze swoją ślubną konsultantką

Jeśli robisz zakupy z konsultantką w butiku lub salonie ślubnym, nie powstrzymuj się przed poinformowaniem jej dokładnie o tym, czego szukasz. Bądź tak szczera i otwarta, jak to tylko możliwe. Im więcej podasz informacji o swoich upodobaniach i niechęciach, tym łatwiej będzie pomóc Ci wybrać wymarzoną suknię.

Odrzuć „zasady”

Pomimo wszystkich dostępnych porad dotyczących wyboru najbardziej odpowiedniej sylwetki, stylu i materiału, nie musisz słuchać nas, swojego doradcy ani swojej mamy. Jeśli chcesz założyć suknię balową z tafty na plażę lub modne spodnie do marynarki, zrób to — to twój ślub.

Zwróć uwagę na górę sukienki

Powinnaś kochać każdy aspekt swojej sukni ślubnej, ale pamiętaj, że górna część sukni będzie najbardziej widoczna na zdjęciach ślubnych, zwłaszcza gdy siedzisz na kolacji lub tańczysz z najbliższymi. Upewnij się, że suknia pasuje wygodnie, gdy siedzisz, a dekolt nie będzie wymagał regulacji w ciągu dnia.

Zdecyduj z wyprzedzeniem co do zasad dotyczących podglądu sukni

Oczywiście nie chcesz, aby Twój partner widział Twój wybór, ale co z przyjaciółmi? Zanim zaczniesz wysyłać zdjęcia sukni, ustal, jak szeroko będziesz ją udostępniać — tylko z osobami na spotkaniu? Tylko na przyjęciu weselnym? Jeśli nie ustalisz reguły z góry, możesz później poczuć się niekonfortowo w pokazywaniu jej wszystkim i stracić część magii co do jej ujawnienia w Twoim wielkim dniu.

Kiedy znalazłaś już suknię…

Teraz, gdy znalazłaś już swoją wymarzoną suknię, zakończ zakupy — oszalejesz, jeśli będziesz patrzeć na pozostałe suknie. Zrelaksuj się i zorganizuj ewentualne poprawki krawieckie.