kuchnia
Dom i wnętrze

Bateria kuchenna z wyciąganą wylewką – przydatny gadżet czy kicz?

Coraz częściej kuchnia jest strefą połączoną z salonem, jest miejscem dostępnym i widocznym. Z tego względu wystrój jej jest tak ważny i przykłada się do niego dużą wagę. Oczywiście jest to też miejsce, które powinno być niezwykle funkcjonalne i takie powinny być wszystkie elementy wyposażenia, które się w niej znajdą. Obecnie dużym zainteresowaniem cieszą się baterie kuchenne z wyciąganą wylewką – tylko czy na pewno są to produkty warte polecenia?

www.lazienkiabc.pl baterie kuchenne

Dlaczego warto wybrać baterie kuchenną z wyciąganą wylewką?

Wybór baterii kuchennej nie zawsze jest prosty. Na rynku znajduje się wiele modeli, które różnią się od siebie nie tylko ogólnym designem, ale także i sposobem montażu czy parametrami technicznymi. Z tego względu decydując się na zakup baterii zlewozmywakowej, warto jest poznać wcześniej opinie o niej. Dobre opinie o baterii kuchennej, mogą powiedzieć więcej, niż suche dane zamieszczone w jej opisie.

Tendencje na rynku są różne, jednak z pewnością zauważyć można, że dużym zainteresowaniem od dobrych kilku sezonów cieszą się baterie kuchenne z wyciąganą wylewką. To, że wylewka jest wyciągana, oznacza, że głowica z natryskiem jest ruchoma, zamocowana na elastycznym wężu o długości 100-150 cm. Na drugim końcu węża umieszczony jest specjalny obciążnik, dzięki któremu wylewka z łatwością wraca na swoje miejsce.

Osoby, które chcą, aby praca w kuchni była łatwiejsza a samo pomieszczenie bardziej ergonomiczne stawiają albo na baterie z ruchomą, albo wyciąganą wylewką. Oba produkty dobrze spełniają swoją rolę, chociaż baterie kuchenne z wyciąganą wylewką, dają większą swobodę pracy.

 

Bateria kuchenna z wyciąganą wylewką – zalety

Osoby, które decydują się na zakup baterii z wyciąganą wylewką, podkreślają, że modele te są wyjątkowo designerskie. To prawda! Właśnie te modele dostępne są w różnej kolorystyce, z tego względu tak łatwo jest je dopasować do danej aranżacji. Poza tym mogą mieć ciekawy kształt. Baterie z wyciąganą wylewką zazwyczaj wybierane są do kuchni, które utrzymane są w stylistyce nowoczesnej, minimalistycznej czy loftowej. w tego typu wnętrzach, często są jedyną ozdobą wnętrza a do tego niezwykle funkcjonalnym elementem wyposażenia.

Zaletą baterii kuchennych z wyciąganą wylewką z pewnością jest też sama ich funkcjonalność. Mając taki model, można z łatwością napełnić wodą naczynie, opłukać warzywa, czy umyć sztućce. Model ten sprawdza się zresztą nie tylko w kuchniach klientów indywidualnych, ale i profesjonalnych kuchniach, zlokalizowanych w barach czy restauracjach.

Opinie o bateriach kuchennych z wyciąganą wylewką stanowią dobre źródło wiedzy na temat danego modelu. Oczywiście zawsze korzystniej jest wybrać baterie, która pochodzi od znanego i sprawdzonego producenta, która jest wykonana z dobrych materiałów i która posiada dobre parametry techniczne. Podczas zakupu należy zwrócić uwagę czy na pewno głowica baterii kuchennej jest ceramiczna oraz czy bateria posiada system, pozwalający na zmniejszone zużycie wody i długą gwarancję producenta.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

dziewiętnaście − czternaście =