preizolacja
Dom i wnętrze

Jaka jest cena rur i kształtek preizolowanych?

Wielu inwestorów wciąż zastanawia się nad wykorzystaniem w danej instalacji rur preizolowanych lub tradycyjnych stalowych. Te dwie grupy produktowe na pierwszy rzut oka różni przede wszystkim cena, która to w przypadku rur preizolowanych PEX jest sporo wyższa.

Chcąc wykonać lub zmodernizować instalację chłodniczą czy ciepłowniczą, korzystniej jest wybrać rury preizolowane, ponieważ to właśnie one w końcowym rozrachunku mają dużo więcej zalet dla użytkownika – także tych ekonomicznych. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na ten temat – koniecznie zapoznaj się z poniższym wpisem!

osłona rur

Ile kosztują dobrej jakości rury i kształtki preizolowane?

Ze względu na użyte materiały podczas produkcji rur preizolowanych oraz specjalne wymogi, dotyczące wcześniejszego oczyszczenia ich powierzchni, przed nałożeniem pianki PEX, cena ich jest wyższa, niż ma to miejsce w przypadku zwykłych rur stalowych. Planując daną budowę instalacji, należy wziąć pod uwagę kilka czynników, które będą miały wpływ na późniejsze oszczędności oraz komfort użytkowania instalacji.

Szacuje się, że wykorzystując do budowy sieci ciepłowniczych czy chłodniczych rury i kształtki preizolowane Proterm sklep, można zaoszczędzić nawet do 75% – w porównaniu do tych tradycyjnych. Same oszczędności rozpoczynają się już na etapie montażu i układania rur. Ze względu, chociażby na fakt, że ze względu na preizolację, rury nie muszą być wkopywane głęboko, nie zagraża im przemarznięcie.

Dla porównania rury zwykłe stalowe muszą być wkopane mniej więcej na głębokość około 120 cm. Warto wspomnieć także o tym, że w jednym wykopie można ułożyć więcej niż jeden ciąg rur preizolowanych. Rozwiązania te przekładają się na mniejszą ilość niezbędnych do wykonania wykopów oraz mniejszą ilość ziemi, którą trzeba wywieźć. Wybierając rury preizolowane, wykonane w oparciu o najnowsze technologie, można dodatkowo oszczędzić ilość niezbędnych narzędzi do ich montażu, a także i złączek.

Oszczędności związane z użytkowaniem dobrze zaplanowanej instalacji

Rury i kształtki preizolowane stosowane są w instalacjach ciepłowniczych czy chłodniczych po to, by jak najbardziej ograniczyć przesyłowe straty energetyczne. Rury dobrej jakości oraz kształtki, potrafią znacznie zmniejszyć wydatki związane z energią. Spadek kosztów jest szybko odczuwalny i sprawia, że sam zakup elementów sieci preizolowanych zwraca się relatywnie szybko.

Dobrzy producenci rur preizolowanych podkreślają, że korzyści te są długofalowe, ponieważ gwarancja żywotności oferowanych przez nich produktów wynosi nawet więcej niż 50 lat. Chociażby z tych względów nie można porównywać tradycyjnych rur stalowych z preizolowanymi. Jedyną zaletą stalowych rur jest niski koszt ich zakupu, który w końcowym rachunku jest tak naprawdę mało ważny. Preizolacja dziś oznacza nie tylko rzeczywiste korzyści finansowe, ale także jest sposobem na ekologiczne budowanie sieci ciepłowniczych czy chłodniczych.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

18 − 7 =