Dom i wnętrze

Co warto wiedzieć o betonie towarowym?

Na rynku wyróżnia się wiele rodzajów betonu. Różnią się one właściwościami, w zależności od przeznaczenia. Wśród nich znajduje się beton towarowy, dostarczany na budowę w betonowozach lub pojazdami samowyładowczymi. Korzystanie z gotowej, sprawdzonej mieszanki betonowej jest najbezpieczniejszym rozwiązaniem. Można mieć pewność, że każda kolejna porcja uzyska dokładnie takie same parametry. Zamówienie betonu z wytwórni jest zdecydowanie lepszym rozwiązaniem niż wyrabianie go we własnym zakresie bezpośrednio na placu budowy.

Jakie cechy i zastosowanie ma beton towarowy?

Beton towarowy znalazł szerokie zastosowanie w budownictwie. Powstają z niego rozmaite elementy konstrukcyjne. Nie może go zabraknąć podczas wznoszenia budynków i budowy dróg. Jego popularność wynika w dużej mierze z niezwykłej wytrzymałości, co sprawia, że idealnie nadaje się do produkcji elementów nośnych. Beton towarowy jest używany między innymi podczas wznoszenia fundamentów. Składa się z cementu, wody i kruszywa. Dodaje się do niego również domieszki uszlachetniające, w zależności od zastosowania. Na korzyść betonu towarowego przemawia to, że można go zamówić w betoniarni. Zostanie przywieziony w postaci gotowej mieszanki o konkretnych parametrach bezpośrednio na plac budowy.

Jest zawsze dostosowany do potrzeb zamawiającego, aby zrealizować konkretny projekt. Beton towarowy będzie niezwykle plastyczny. Świetnie sprawdzi się wewnątrz budynków i na zewnątrz. Mieszankę transportuje się poprzez pompę do betonu. Jest bardzo odporna na obciążenia. Jeśli ktoś potrzebuje duże ilości betonu, to najlepiej zamówić go w wytwórni. Wykorzystuje się go podczas wznoszenia mostów, wiaduktów, obiektów mieszkalnych i przemysłowych. Zaletą betonu towarowego jest również to, że proces jego układania przebiega bardzo sprawnie, szybciej niż przy zwykłej mieszance. Można to robić nawet w przypadku trudnych warunków.

Sprawdzona betoniarnia na terenie Śląska i okolic – postaw na profesjonalistów, którzy znają się na swojej pracy

Osobom chcącym skorzystać z usług, jakie oferuje wytwórnia betonu na terenie Śląska i okolic, można śmiało polecić firmę Kocela. Jest to sprawdzona wytwórnia betonu, która działa na rynku od wielu lat. Oferta obejmuje produkcję, pompowanie i transport. Z czasem została wzbogacona także o wytwarzanie betonu towarowego od C8/10 do C50/60. Firma zrealizuje sprawnie zlecenia dotyczące wykonania podbudowy, stabilizacji, suchego betonu. Na bogatą flotę składają się specjalistyczne pojazdy przeznaczone do transportowania betonu, dzięki czemu zachowują on swoje właściwości.

Można także liczyć na to, że zostanie on wypompowany w miejscu wskazanym przez klienta. Do produkcji betonu towarowego sięga się po najlepszej jakości cement i kruszywo. Ceny są bardzo atrakcyjne i konkurencyjne. Firma Kocela świadczy kompleksowe usługi, gwarantuje rzetelną obsługę. Można liczyć na korzystne warunki współpracy. Możliwe jest uzyskanie rabatu, co przekłada się na oszczędność pieniędzy. Kadrę tworzą wyłącznie wykwalifikowani pracownicy. Czuwają oni cały czas nad tym, aby proces produkcji przebiegał prawidłowo.