Dom i wnętrze

Lampy loftowe – modny dodatek do wnętrz

Surowe i minimalistyczne aranżacje wnętrz są obecnie niezwykle popularne, zarówno w mieszkaniach prywatnych, jak i obiektach użyteczności publicznej. Do ich charakterystycznych elementów należy zaś między innymi wykorzystywanie nowoczesnego oświetlenia w stylu loft. Industrialna, oszczędna, a zarazem ponadczasowa forma lamp zachwyca prostymi liniami, a także użytymi materiałami, jak: szkło, metal, czy drewno. Tym samym, owe designerskie konstrukcje, nawiązujące nierzadko do modeli z dawnych lat robią coraz większą furorę, zwłaszcza wśród miłośników ekstrawaganckich i niebanalnych ozdób.

Czym charakteryzują się lampy loftowe?

               Współczesne lampy loftowe to więc połączenie szlachetnego wzornictwa z tworzywami wysokiej jakości, co w efekcie daje wspaniałe rezultaty w postaci unikalnych dzieł sztuki. Dodatkowo umieszczone, chociażby na jednolitym, betonowym tle zrobią wrażenie na nawet najbardziej wybrednych klientach. Ponadto wyróżniają się stonowanymi barwami (przeważnie czerń, biel, szarość) i prezentują się często niczym oświetlenie techniczne, z widocznymi żarówkami lub kablami na wierzchu. Ascetyczna bryła stanowi wyrazisty akcent w każdym pomieszczeniu, bez względu na stylistykę i znakomicie wygląda w kilkupunktowych kompozycjach. Szukasz informacji na temat lamp loftowych?-przeczytaj: https://oryginalne-lampy.pl/blog/lampy-loftowe-charakterystyka-rodzaje.

Gdzie sprawdzą się lampy loftowe?

               Podobne lampy znajdą natomiast zastosowanie w domu- w kuchni, salonie i sypialni, ale również w przestrzeniach biurowych, gabinetach kosmetycznych, poczekalniach, czy lokalach gastronomicznych. Tak naprawdę pomysłów jest co niemiara, a ogranicza nas wyłącznie wyobraźnia. Pewne jest, że owo oświetlenie wprost idealnie wpisuje się w bieżące trendy wnętrzarskie, podkreślając urok minimalistycznych mebli, tekstyliów, ale też dekoracji ściennych. Oprócz tego tak niecodzienne projekty wdzięcznie dopełnią aranżacje klasyczne, jak również skandynawskie i oczywiście industrialne.

Rodzaje lamp loftowych.

            Na rynku dostaniemy zaś: oświetlenie loftowe sufitowe, lampy liniowe typu LED, lampy loftowe wiszące, lampy loftowe podłogowe, bądź kinkiety. Mile widziana jest geometria, kolory kontrastowe i reflektory. Nie wolno zaś zapominać o kluczowej roli, jaka pełnią lampy loftowe, czyli odpowiednie doświetlanie wnętrza.