koparka
Motoryzacja

Części do koparek-zamienniki, OEM a może oryginał?

Posiadając koparki, czy inne maszyny budowlane pewne jest, że prędzej, czy później będziemy musieli wymienić pewne części. Nawet przy bezawaryjnym działaniu co jakiś czas musimy wymieniać filtry, klocki hamulcowe czy inne części eksploatacyjne.

Posiadając koparki, czy inne maszyny budowlane pewne jest, że prędzej, czy później będziemy musieli wymienić pewne części. Nawet przy bezawaryjnym działaniu co jakiś czas musimy wymieniać filtry, klocki hamulcowe czy inne części eksploatacyjne. Natomiast przy usterce szybkie znalezienie uszkodzonej części jest priorytetem. Aby sprawnie dokonać zakupu, zaczynamy od znalezienia oznaczenia części. Może znajdować się ono na elemencie, który chcemy wymieć. Jeśli nie jest opisany bądź demontaż jest w tym momencie niemożliwy. Pozostaje nam wyszukanie jej w katalogu, który część producentów dołącza do maszyn. Jeśli nie mamy dostępu do katalogu, możemy skontaktować się z firmą sprzedającą części. Bez problemu znając numer seryjny maszyny budowlanej, doradca ustali numer katalogowy szukanego produktu.
Przed kontaktem z firmą oferującą części zamienne do maszyn budowlanych warto zrobić zdjęcie tabliczki znamionowej znajdującej się na maszynie. Pozwoli to na szybką weryfikację.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie części do maszyn budowlanych?

Kiedy wiemy już, jaka dokładnie część jest nam potrzebna, zostaje nam wybór producenta.
Głównym czynnikiem na pewno będzie dostępność, dlatego warto zaopatrywać w miejscu gdzie części są dostępne od ręki a wysyłka jak najszybsza na przykład cogitoeu.pl .
Kolejnym równie ważnym czynnikiem decydującym o wyborze jest jakość oraz cena.
Wybierać możemy między częściami OEM, oryginalnymi, zamiennikami i używanymi.
Części oryginalne – sygnowane logiem producenta maszyny np. JCB, CAT czy Volvo.
OEM – tak zwanie na pierwszy montaż. Są produkowane w niezależnych zakładach i dostarczane do zamontowania w maszynach przez producenta na etapie składania maszyny.
Zamienniki – części wyprodukowane przez firmy niewspółpracujące z producentem maszyny. Mogą, ale nie muszą posiadać certyfikaty potwierdzających ich jakość. Najlepiej kupować je w zaufanych firmach, aby nie naciąć się na produkty znacznie gorszej jakości. Jeśli kupujemy je z pewnego źródła, możemy sporo zaoszczędzić, nie tracąc na jakości.
Części używane – zazwyczaj atrakcyjne cenowo jednak nikt nie da nam gwarancji co do ich stanu ani czasu, jaki będą funkcjonowały bezawaryjnie.

Oczywiście wszystkie opcje mają swoich zwolenników, a niektóre części występują tylko w oryginale. Istotne jest miejsce, w którym się zaopatrujemy. Nieznaczna część hurtowni w tym cogitoeu.pl posiada swój dział kontroli i dodatkowo sprawdza oferowane produkty. W takiej sytuacji możemy być pewni, że bez względu na nasze preferencje otrzymamy towar dobrej jakości.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

1 × 5 =