Dom i wnętrze

Fotel do czytania – wygodnie i zacisznie

Fotel to mebel, który służy wielu czynnościom. Można w nim zatracić się w lekturze pasjonującej książki, spędzić miły czas w towarzystwie przyjaciół, przeżywać każdy zaskakujący zwrot akcji w oglądanym z rodziną filmie, czy zapaść w drzemkę po pysznym i sycącym obiedzie. Lub po prostu przysiąść na chwilę i odpocząć.

W domu czy mieszkaniu można bez większych trudności stworzyć kącik do czytania, bo chyba w każdej rodzinie znajdzie się jakiś mól książkowy. Nie trzeba też poświęcać na to zbyt dużo miejsca. W optymalnej wersji kącika wystarczy bowiem niewielki stolik kawowy, lampka i komfortowy fotel. Tylko tyle i aż tyle.

Kącik do czytania to zaciszne miejsce z nastrojowym, ale wystarczającym do czytania ciepłym światłem. Wokół fotela warto mieć też regały wypełnione książkami na wyciągnięcie ręki. W zależności od stylu aranżacji całego pomieszczenia, w którym tworzymy kącik czytelniczy, można zdecydować się zarówno na półki o nowoczesnych kształtach, albo na całkiem klasyczne regały. Dostępne są także meble wykonane z bielonego drewna, które świetnie pasują do stylu skandynawskiego.

Fotel w kąciku czytelniczym musi być nadzwyczaj wygodny. Jego wielkość ma w tym względzie także spore znaczenie – im jest większy, tym staje się bardziej komfortowy. Idealny mebel to ten, który wyposażony będzie w miękkie siedzisko i komfortowe, wysokie oparcie, które dzięki odpowiedniemu wyprofilowaniu, stanie się idealnym wsparciem dla kręgosłupa osoby na nim siedzącej. Do takiej konstrukcji przydadzą się także szerokie podłokietniki, które dadzą spocząć zmęczonym rękom.

Jeśli zależy nam na naprawdę wygodnym miejscu do siedzenia podczas lektury książek, warto rozejrzeć się za kompletem fotela z podnóżkiem. Podnóżek to niewielki mebel, kształtem i wyglądem przypominający taboret lub puf. Dzięki niemu możemy wygodnie rozłożyć nogi i dać im odpocząć po ciężkim dniu pracy. Taka pozycja jest idealna podczas czytania książek o jakiejkolwiek tematyce.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

dwadzieścia − dwadzieścia =