przechwytywanie
Motoryzacja

Czy można wynająć zabytkowy samochód na minuty?

Wynajem samochodów zabytkowych to dość specyficzna usługa, która w Polsce ma wielu zwolenników. Tego typu auta potrzebne są na wyjątkowe okazje takie jak np. ślub. Korzystać z nich można na zasadach określonych w umowie z wypożyczalnią. W tym kontekście często pojawia się pytanie o to, czy są one wynajmowane na minuty?

Wynajem aut na minuty – co to takiego?

Wynajem samochodów na minuty to nowoczesna usługa transportowa będąca odpowiedzią na potrzeby klientów w tym zakresie. Jest dostępna w dużych miastach. To znakomita alternatywa dla transportu publicznego i taksówek. Każdy, kto z niej korzystać, musi zainstalować na swoim telefonie aplikację PANEK CarSharing. Jest ona niezbędna do tego, aby otworzyć samochód oraz zakończyć usługę. Pozwala też namierzyć wolne auta, uiszczać opłaty za przejazdy i zgłaszać usterki. Największą zaletą używania aplikacji jest wygoda – nie trzeba podpisywać żadnej umowy, gdyż założenie i aktywacja konta klienta są równoznaczne ze zgodą na warunki proponowane przez wypożyczalnię oferującą auta na minuty. Aplikację można zainstalować zarówno na smartfonach z Androidem, jak i na iPhone’ach.

Wynajem aut na minuty – jakie pojazdy obejmuje?

Z racji na to, że usługa najmu samochodów na minuty adresowana jest do kierowców jeżdżących po mieście, wynajem obejmuje pojazdy przystosowane do jazdy po mieście. Są one nowoczesne i funkcjonalne oraz sygnowane markami znanych producentów. W rachubę nie wchodzi zatem to, aby na minuty wynajmować auta zabytkowe. Warszawa oraz inne duże miasta mają jednak na tyle zróżnicowaną ofertę w zakresie najmu, że nie ma problemu ze znalezieniem wypożyczalni mającej w ofercie zabytkowe samochody.

Wynajem zabytkowego auta – o czym pamiętać?

Decydując się na wynajęcie zabytkowego samochodu, trzeba w pierwszej kolejności znaleźć odpowiednią wypożyczalnię. Musi być to sprawdzona i doświadczona firma, która cieszy się zaufaniem klientów. Stosownej rezerwacji należy dokonać z wyprzedzeniem, niekiedy nawet parotygodniowym z uwagi na duże zainteresowanie.