budowanie domu
Dom i wnętrze

Czy warto ogrzewać dom gazem płynnym?

Poszukując skutecznych i niedrogich sposób na ogrzewanie domu, coraz więcej osób zwraca uwagę na ogrzewanie gazem płynnym. Jest ono świetną alternatywą dla ogrzewania gazem ziemnym i doskonale sprawdza się w wielu sytuacjach.

Gaz płynny zamiast ziemnego – wygoda dla każdego

Ogrzewanie gazowe – bez względu na to, czy w rachubę wchodzi gaz ziemny, czy gaz LPG – jest przyjazne dla środowiska. Gaz to paliwo czyste i spalające się praktycznie w całości. Podczas spalania nie powstają szkodliwe substancje, jak ma to miejsce np. w przypadku ogrzewania węglem. Na gaz płynny warto zdecydować się wtedy, gdy nie ma możliwości podłączenia gospodarstwa domowego do sieci gazowej z uwagi na brak odpowiedniej infrastruktury. Z gazem płynnym nie ma takich problemów – instalację można zamontować praktycznie wszędzie, a głównym jej elementem jest zbiornik na paliwo. Jest to wiec rozwiązanie dedykowane wszystkim, którzy nie chcą rezygnować z ogrzewania gazowej nawet wtedy, gdy nie mogą korzystać z gazu ziemnego.

Ogrzewanie domu gazem płynnym – jaki zbiornik?

W ofercie firmy Amerigas będącej jednym z najważniejszych dostawców gazu płynnego na rynku polskim znajdują się zbiorniki na gaz o zróżnicowanej pojemności: 2700 l, 4850 l oraz 6600/6700 l. Na użytek przeciętnego gospodarstwa domowego w zupełności wystarczają najmniejsze zbiorniki – duży plus jest tu taki, że nie trzeba starać się o pozwolenie na budowę, aczkolwiek instalacja wymaga zgłoszenia stosownym organom. Klienci firm dostarczających gaz płynny mają do wyboru zbiorniki naziemne i podziemne. Modele naziemne są przeznaczone na większe działki usytuowane na terenach o wysokim poziomie wód gruntowych. Z kolei zbiorniki podziemne idealnie nadają się na mniejsze posesje – pod warunkiem, że poziom wód gruntowych jest niski. Zbiornik można kupić lub wydzierżawić. Dzierżawa bardziej się kalkuluje, ponieważ przy takiej umowa dostawca pomaga przy załatwieniu formalności i oferuje kompleksową obsługę serwisową. Poza tym nie trzeba martwić się o to, co zrobić ze zbiornikiem po zakończeniu umowy na dostawę na gaz.

https://www.amerigas.pl/