parking
Motoryzacja

Aplikacja do parkowania – sprawdź, dlaczego przyda ci się w Krakowie?

Kraków to jedno z miast o największym natężeniu ruchu w Polsce. Kierowcy borykają się tu z wieloma problemami, a jednym z największych wyzwań, jakim muszą stawiać czoła, są trudności z parkowaniem.

Parkowanie w Krakowie – na co narzekają kierowcy?

Kierowcy jeżdżący po Krakowie narzekają przeważnie na niedostateczną liczbę miejsc postojowych – zwłaszcza że samochodów na ulicach stolicy Małopolski przybywa z roku na rok. Najgorzej sytuacja przedstawia się w centrum, gdzie na znalezienie miejsca, w którym można zostawić auto, trzeba przeznaczyć średnio ok. 40 minut dziennie. Nie bez powodu funkcjonuje tu niejedna strefa płatnego parkowania. Kraków to doskonały przykład lokalizacji, gdzie takich stref powstaje coraz więcej. Zamontowane na nich parkomaty pobierają opłaty za postój. Są one naliczane za każdą rozpoczętą godzinę parkowania, co oznacza dokładnie tyle, że często są niewspółmierne do realnego czasu postoju. Żaden kierowca nie lubi przepłacać – tym bardziej że koszty utrzymania samochodów stale rosną.

Parkowanie w Krakowie – co zrobić, aby było łatwiejsze?

Od władz miasta zależy, ile stref płatnego parkowania i parkingów powstanie w Krakowie, ale kierowcy mogą sami pewne kwestie sobie ułatwić. Ich sprzymierzeńcem jest aplikacja AnyPark przeznaczona dla posiadaczy iPhone’ów oraz smartfonów z Adroidem. Korzystanie z niej przynosi wymierne korzyści finansowe dzięki opcji sekundowego naliczania. W ten sposób kierowca płaci za realny czas postoju, co w skali rocznej przynosi ogromne oszczędności. Ponadto aplikacja pomaga zaoszczędzić czas, ponieważ posiada funkcję zapamiętywania lokalizacji samochodu. Nie ma konieczności stania w kolejkach do parkomatów, ponieważ zakończyć parkowanie i zapłacić za postój da się z poziomu aplikacji. Jednym kliknięciem można też przedłużyć czas parkowania, jeśli okazuje się to niezbędne. Po zainstalowaniu aplikacji na telefonie trzeba założyć konto klienta – po jego aktywowaniu użytkownik zyskuje dostęp do wielu wygodnych funkcjonalności.

https://anypark.pl/