Ogród

Czym charakteryzują się nasiona automatyczne?

Kolekcjonerzy nasion marihuany do wyboru mają produkty różnego typu. Na rynku znaleźć można zarówno nasiona feminizowane, regularne, jak i automatyczne. Wybór bezpośrednio wpływa na wielkość plonu, jego wydajność, szybkość wzrostu i czas kwitnienia. Sprawdź, co wyróżnia automatyczne nasiona marihuany i kto powinien się na nie zdecydować.

Automatyczne nasiona konopi

Istnieją cztery główne etapy wzrostu marihuany. Wyróżnia się etap kiełkowania, sadzonkowy, wzrostu wegetatywnego i wyczekany przez kolekcjonerów etap kwitnienia, na który w regularnych lub feminizowanych odmianach trzeba czekać od 7 do 14 tygodni. To dość długo, dlatego mniej cierpliwi wybierają nasiona Autoflowering, które posiadają umiejętność automatycznego zakwitania. Wykorzystywane są już od ponad 20 lat, a ze względu na swoje właściwości zgromadziły liczne grono pasjonatów (https://ziarnozycia.pl/kategoria-produktu/nasiona-automatyczne/). W przypadku zwykłych konopi, ich wzrost oraz tempo następowania kolejnych faz uzależnione jest od stopnia naświetlenia roślin. Tymczasem automaty rosną bez względu na to, czy za oknem panują egipskie ciemności, czy do rośliny docierają intensywne promienie słoneczne. Automatyczne nasiona marihuany gwarantują uzyskanie rośliny o mniejszych rozmiarach. Podczas zakupu nasion warto zwrócić uwagę na przewidywaną wysokość konopi, na rynku dostępne są bowiem odmiany, które obfitują w nawet dwumetrowe plony! Tymczasem na terenie państw, które przeprowadziły depenalizację marihuany, istotne jest, aby roślina ta posiadała kompaktowe, niewielkie rozmiary, dzięki czemu może być przechowywane w warunkach mieszkalnych.

Polecane nasiona automatyczne

Wybierając automaty do roślin, należy zwrócić uwagę również na wielkość plonu oraz przede wszystkim oczekiwany efekt oraz smak. Wśród automatycznych nasion marihuany dużą popularnością cieszy się osiągająca duży plon Royal Gorilla. Wysoki poziom THC gwarantuje silny efekt psychoaktywny. Dla miłośników bardziej relaksujących odmian o słodkim aromacie, polecana jest odmiana White Widow, która osiąga rozmiary od 80 do 120 cm i znajduje zastosowanie w medycynie. Na uwagę zasługują również feminizowane nasiona Amnesia Haze. Pikantno-słodki, haze-owy smak i aromat oraz wysoki poziom THC docenią wszyscy, którzy w konopiach poszukują euforycznego efektu, który zwiększa poziom odczuwanego szczęścia. Automatyczne nasiona marihuany to częsty wybór wśród kolekcjonerów. Warto bowiem podkreślić, że samo posiadanie nasion jest w Polsce legalne, niezgodność z prawem rozpoczyna się w momencie posadzenia rośliny, bowiem psychoaktywna substancja THC wydziela się dopiero w kwiatostanach.