Dachówka ceramiczna
Dom i wnętrze

Dachówka ceramiczna – energooszczędny produkt budowlany

Budownictwo energooszczędne cieszy się coraz większą popularnością, co w pełni zrozumiałe, gdyż dzięki niemu można znacząco obniżyć koszty użytkowe, ale i zmniejsza się negatywny wpływ na środowisko. Dlatego warto zdecydować się na odpowiednią konstrukcję dachu. Doskonałym wyborem jest dachówka ceramiczna, która wyróżnia się świetnymi właściwościami izolacyjnymi.

 

Dachówki ceramiczne – dlaczego są świetnym wyborem

Pokrycia dachowe z dachówek ceramicznych cieszą się dużą popularnością, co w pełni zrozumiałe, gdyż podczas niskich temperatur bardzo wolno oddają ciepło. Kolejną ich zaletą jest fakt, że przez długi czas zatrzymują ciepłe powietrze w warstwach izolacji dachu. Dzięki temu przy niskich temperaturach nie dochodzi do szybkiego wychłodzenia budynku, co relatywnie przekłada się na obniżenie kosztów, choćby za ogrzewanie. Takie dachówki cechuje także to, że wolniej się nagrzewają w przypadku, gdy na zewnątrz panują duże upały. Dzięki temu zapobiega się uzyskaniu w domu tzw. efektu sauny. Nie ma więc konieczności stosowania choćby klimatyzacji. Nawet na poddaszu temperatura jest stabilna. Oczywiście dachówki ceramiczne są też bardzo szczelne. Zapobiegają zawilgoceniu budynku, czyli powstaniu pleśni, grzybów, ale i konieczności zwiększenia mocy ogrzewania. Kolejną ich cechą jest paroprzepuszczalność, co także jest niezwykle funkcjonalne, gdyż dachówki przekazują na zewnątrz wilgoć gromadzącą się w murach. Tutaj możemy Wam polecić hurtownię dachową 4 D Grupa, gdzie znajdziecie najwyższa jakość produktów i szeroki wybór. Pamiętajcie, że dachówki ceramiczne poza doskonałymi parametrami technicznymi są też synonimem jakości i trwałości, a do tego świetnie się prezentują. Takie pokrycia dachowe na pewno znajdziecie w ofercie prezentowanej na stronie: https://4dgrupa.pl/produkty/dachowki-ceramiczne.

 

Wskaźnik zużycia energii pierwotnej a dachówka ceramiczna – co warto wiedzieć?

Dachówka ceramiczna ma świetne właściwości izolujące. W ten sposób pozwala na utrzymanie odpowiedniej temperatury w domu. Na pewno przy budowie energooszczędnego domu trzeba wziąć pod uwagę wskaźnik zużycia energii pierwotnej. Aktualnie wynosi on 70 hWh/m2 i właśnie dzięki zastosowaniu dachówki ceramicznej, zdecydowanie łatwiej jest osiągnąć ten wskaźnik, tym bardziej że właśnie przez nieszczelny dach czy użycie złej jakości materiału straty ciepła mogą wynosić nawet do 30% wszystkich ubytków. Dlatego warto wybrać dachówki ceramiczne takie jak Creaton. Ofertę tego producenta znajdziecie na stronie: https://4dgrupa.pl/producenci/creaton. Są one wykonane z najwyższej jakości materiału, doskonale znoszą nawet bardzo silne porywy wiatru, a do tego mają właściwości stabilizujące, szczególnie w przypadku domu o konstrukcji szkieletowej.

Dachówka ceramiczna jest droższa niż blachodachówka, jednak cechują ją zdecydowanie lepsze parametry techniczne. To doskonały wybór jeżeli decydujecie się na dom energooszczędny.