visamed
Zdrowie i uroda

Dlaczego warto wypożyczyć profesjonalne łóżko rehabilitacyjne?

Rekonwalescencja pacjenta w domu, w wielu przypadkach powinna odbywać się przy wykorzystaniu odpowiednio dobranego łóżka rehabilitacyjnego. Dotyczy to w szczególności osób po przebytych urazach, niepełnosprawnych, którym zapewnienie codziennego komfortu jest niezwykle ważne. Dobrej jakości łózko rehabilitacyjne przyspieszy proces rehabilitacji oraz powrotu do zdrowia.

Łóżka rehabilitacyjne należą do grupy profesjonalnych sprzętów medycznych. Pomagają skrócić czas rekonwalescencji, ułatwiają opiekę nad chorym oraz podnoszą komfort jego codziennego funkcjonowania. Do najwygodniejszych oraz przynoszących najlepsze efekty terapeutyczne należy zaliczyć elektryczne łóżka rehabilitacyjne, które sterowane są za pomocą pilota. Dają one możliwość swobodnej zmiany pozycji (np. z lezącej na siedzącą), ułatwiają wykonywanie czynności pielęgnacyjnych.

Nierzadko koszt zakupu takiego łóżka to koszt nawet kilku tysięcy złotych. Z uwagi na długi proces oczekiwania na dofinansowanie na zakup sprzętu medycznego, coraz więcej osób decyduje się na wypożyczenie tego typu łóżek. Jest to rozwiązanie mniej kosztowne, zwłaszcza w przypadku konieczności krótkotrwałej rehabilitacji. Łóżko takie można wypożyczyć już od 120 zł na miesiąc i co ważne, nie jest wymagane uprzednie wpłacenie kaucji. Okres wynajmu można dowolnie regulować, z reguły jest to termin 1 – miesięczny, z możliwością swobodnego przedłużenia. Dzięki takiemu rozwiązaniu, nie trzeba martwić się co zrobić z kupionym ale nieużytkowanym już sprzętem rehabilitacyjnym.

Dlaczego warto wypożyczyć łóżko rehabilitacyjne?

Najważniejszą kwestią, decydującą o przewadze wypożyczenia łóżka rehabilitacyjnego nad jego zakupem jest atrakcyjna cena. Klient nie jest zmuszony do inwestowania dużej sumy pieniędzy w zakup sprzętu, który będzie użytkował przez krótki okres czasu. W przypadku konieczności kilkumiesięcznej rehabilitacji, dużo korzystniejszym rozwiązaniem będzie wypożyczenie odpowiedniego modelu łóżka.

Decydując się na wypożyczenie łóżka rehabilitacyjnego od profesjonalnej i sprawdzonej firmy, zyskuje się gwarancję jego szybkiej dostawy oraz montażu na miejscu. Pacjent oraz jego opiekunowie, otrzymują dokładną instrukcję dotyczącą użytkowania oraz obsługi sprzętu, a w razie problemów zyskuje się możliwość skontaktowania się z daną wypożyczalnią. Ponadto, większość wypożyczalni dba o to, aby pacjent miał możliwość korzystania ze sprzętu niewadliwego, dlatego każde wypożyczenie objęte jest odpowiednią gwarancją. W przypadku jego uszkodzenia podczas użytkowania, wypożyczalnia ma obowiązek wymienić wadliwy produkt. Dzięki takiemu rozwiązaniu, pacjent oraz jego bliscy nie muszą się martwić, że dalszy proces rekonwalescencji przebiegnie w nieodpowiednich do tego warunkach. Co ważne, nie ma konieczności dopłacania do dodatkowego serwisowania lub wymiany sprzętu, tego typu kwestie obejmuje zwykła umowa najmu w podstawowym pakiecie.

Wypożyczenie łóżka rehabilitacyjnego jest rozwiązaniem prostym, szybkim i przede wszystkim dużo tańszym niż jego zakup. Korzystając z oferty wypożyczalni zyskuje się pewność profesjonalnej obsługi nie tylko podczas wyboru sprzętu i zawierania umowy, ale także na dalszym etapie podczas jego użytkowania.