Zdrowie i uroda

Drzewo tekowe – jak pachnie w perfumach?

Perfumy, w których zawarte są nuty drzewne, zaliczane są do tych najpopularniejszych na świecie. Używać można je przez cały rok i stosować w różnych sytuacjach. Drewno dobrze też odnajduje się zarówno w pachnidłach damskich, jak i męskich. Perfumiarze we flakonach zamykają jednak różne jego odmiany. Jedną z nich jest drewno tekowe – jak ono pachnie?

Czym jest drewno tekowe?

Drewno tekowe jest tym pozyskiwanym z drzew teczyny, czyli długo żyjących drzew zaliczanych do rodziny jasnotowatych. W branży perfumeryjnej wykorzystywany jest olejek tekowy, który pozyskiwany jest nie tylko z pnia, ale też z liści, nasion i kwiatów. Posiada on skórzano-dymny zapach, który pachnidłom tagomago.pl/collections/donna-karan takim jak DKNY Golden Delicious dodaje zmysłowości, elegancji, aury tajemniczości i seksapilu.

Warto jednak pamiętać, że w mainstrimowych perfumach zazwyczaj nie pojawia się naturalny olejek z drewna tekowego a jego syntetyczny odpowiednik. Wynika to z tego, że koszty wytworzenia tego oryginalnego są bardzo duże, a same drzewa teczyny są pod ochroną jako gatunek zagrożony wyginięciem.

Drewno tekowe: najpopularniejsze perfumy

Drewno tekowe podobnie jak pozostałe drzewne akordy najczęściej odnaleźć można w nucie bazy. Ich zadaniem jest podbijanie zapachów występujących w nucie serca i głowy. Drewno tekowe wykorzystywane jest w pachnidłach na co dzień i na wieczór. Zazwyczaj pojawia się ono w perfumach bardziej aromatycznych, eleganckich, intrygujących. Przykładem takich są wcześniej wspomniane DKNY Golden Delicious, które zalicza się do rodziny korzenno-kwiatowych zapachów. Nowoczesne i luksusowe są doskonałym dopełnieniem miejskich stylizacji.

Panie zapach drewna tekowego odnaleźć mogą również w wodzie perfumowanej Chance Eau Fraiche od Chanel. Drzewne akordy pojawiają się w niej oczywiście w nucie bazy, gdzie łączą się z irysem, piżmem, paczulą, wetywerią i ambrą. Pozostałe akcenty zapachowe to natomiast cytryna, drzewo cedrowe, różowy pieprz, hiacynt wodny, jaśmin. Kompozycja Chance Eau Fraiche jest drzewno-kwiatowa, zmysłowa i aromatyczna. Doskonale czuć będą się w niej kobiety silne, pewne siebie i świadome swojego wdzięku.

Zapachem olejku tekowego w perfumach cieszyć mogą się także panowie. Odnajdą go oni w Blu pour Homme od marki Bulgari. Głównym składnikiem tej kompozycji jest zmysłowy imbir, który doskonale komponuje się z akordami kardamonu, drzewa tekowego i męskim tytoniem. Uniwersalność tej mieszanki sprawia, że można nosić ją na każdą okazję i w każdym zestawieniu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

trzy + 2 =