Dom i wnętrze

Fotel chesterfield uszak do mieszkania, salonu, beauty

Uszaki to zdecydowany lider wśród foteli. Cieszą się ogromnym powodzeniem. Goszczą nie tylko na salonach, ale także w hotelowym lobby, w gabinetach, biurach czy salonach piękna. W czym tkwi ich sekret?

Można podejrzewać, że sukces uszaków, kruje się w ich „uszach”. Być może brzmi to banalnie, ale to właśnie ten element daje pewnego rodzaju poczucie bezpieczeństwa. Ma się wrażenie, że „uszy” otulają osobę siedzącą i tym samym dają przestrzeń do intymnego bycia samemu ze sobą, chwilę relaksu i odetchnienia. A w galopującej rzeczywistości, gdzie kalendarze pękają w szwach od wyzwań, a umysły płoną od zadań niezrobionych, złapanie takiego dystansu jest bezcenną chwilą.

Pikowany fotel uszak chesterfield

Fotel Chesterfield William (fot. www.idealmeble.pl)

Niewątpliwą zaletą uszaków jest to, że potrafią się wpasować. Przyjmują różne formy, dlatego mogą być ozdobą różnych aranżacji. Dumnym reprezentantem tej serii jest fotel chesterfield uszak. To model klasyczny, chętnie wybierany, charakteryzujący się głębokimi pikowaniami, elegancki i bardzo wygodny. Ale posiadający także wiele różnych oblicz i możliwości modyfikacji.

modele obite skórą z nóżkami w stylu ludwik i boczkami w stylu windsor, które nadadzą pomieszczeniu wytwornego charakteru. Idealnie pasują do eleganckich, prestiżowych gabinetów. Fotel chesterfield może być dodatkowo upstrzony kryształami albo złotymi pinezkami. Takie wersje w szczególności stanowią dobre wykończenia dla aranżacji glamour. Wersje obite tkaniną welurową pięknie będą wyglądały w stylistyce art deko, ale także w industrialnych wnętrzach nadając im charakteru. W każdym z tych aranżacjach fotele chesterfield uszaki będą miejscem, gdzie można usiąść, wyciszyć się i na chwilę odetchnąć.

Wariacje wśród foteli uszaków

Fotel Egg classic Velvet czarna podstawa (www.idealmeble.pl)

Wśród uszaków występują także te w nowoczesnej formie jak fotele Egg, Back, czy Shrimp. Są nie tylko wygodne, ale mają nietuzinkową prezencję. Idealnie pasują do minimalistycznych wnętrz, gdzie mogą być perełką wykończenia czy aranżacji w stylu industrialnym albo art deco. Mają wyszukane formy i zachwycają bogactwem niebanalnych rozwiązań. Nie tracą przy tym owej wygody i przytulności jaką gwarantuje klasyczny uszak. Te modele będą stanowić z pewnością gustowną ozdobę wnętrza.

Uszaki, a w szczególności fotele chesterfield, idealnie wpasowują się w różne wnętrza. Będą ozdobą nie tylko salonu, ale także biur, gabinetów czy hoteli i restauracji. Stworzą przy tym przestrzeń pełną spokoju, relaksu i odetchnienia zachowując przy tym klasę i elegancję.