domowy sposób na wąsik
Zdrowie i uroda

Jak usunąć wąsik kobiecy? Sposoby na usunięcie kobieco wąsika!

informacja

Wąsik kobiecy to element urody, który pojawia się czasami na twarzach pań. Jest uznawany za mankament, choć niektórych wcale nie zraża. Powszechnie uznaje się jednak, że wąsik kobiecy jest nieestetyczny i należy się go pozbywać. Jak usunąć wąsik kobiecy, aby nie przeszkadzał w ogólnym codziennym looku, ani też nie był obiektem żarcików? W dzisiejszych czasach warto zwrócić uwagę na szczegóły, zwłaszcza, że istnieją ku temu możliwości, by poprawić nieco urodę.

jak pozbyć się wąsika

Przyczyny występowania kobiecego wąsika

Wąsik u kobiet przybiera najczęściej postać drobnych włosków lub meszku pod nosem. Wygląda niekiedy jak wąsy nastolatka, który dopiero co ma pierwsze doświadczenia z owłosieniem. Uznawany jest za wyraz niechlujstwa, braku dbania o własny wygląd, braku poczucia estetyki. Są jednak osoby, którym wąsik w ogóle nie przeszkadza, a i nie szukają sposobu jak pozbyć się wąsika. Przyczyn posiadania wąsika jest kila.

Czasami przyczyną problemu jest po prostu dziedziczność, czyli nasze geny. Niektóre z kobiet mają skłonność do posiadania ciemniejszych i mocniejszych włosków nie tylko pod nosem, ale i w miejscach intymnych, czy nad oczami. Można je dziedziczyć w genach po naszych babciach czy matkach, tak jak inne rzeczy, takie jak mocne włosy, zęby, piegi, krzaczaste brwi. Tak samo jest z wąsikiem kobiecym. Kolejną przyczyną jest również kobieca hormonalność, a właściwie zaburzenie hormonalne. Wąsik pojawia się, kiedy dana kobieta ma więcej hormonów męskich niż żeńskich.

Hormony płciowe, tak zwane androgeny decydują o ilości i jakości owłosienia między innymi. Zaburzenia związane z chorobami układu hormonalnego to nie tylko kobiecy wąsik, ale również niestabilność wagi, wypadanie włosów, nieregularne miesiączki. Nadmierne owłosienie może pojawiać się również na udach, klatce piersiowej, czy plecach, co raczej przypisuje się męskich cechom. Jak widać, wąsik kobiecy to nie tylko brak poczucia estetyki, ale również zmiany hormonalne. Jak zatem można pozbyć się wąsika?

jak usunąć wąsik kobiecy w domu

Sprawdzone sposoby jak usunąć wąsik kobiecy!

Gdy zauważamy u siebie wąsik kobiecy, który kojarzony jest raczej negatywnie, osoba, która źle się z nim czuje szuka sposobów jak usunąć wąsik kobiecy. Mamy ich wiele, od domowych po zabiegi kosmetyczne i lasery. Obecnie istnieje wiele rozwiązań tego problemu. Do najbardziej popularnych sposobów należą:

  • usuwanie włosków pęsetą
  • nitkowanie wąsika
  • depilacja woskiem
  • depilacja kremami
  • rozjaśnianie wąsika kobiecego
  • plastry do depilacji wąsików

Należy pamiętać, że miejsce pod nosem jest dość wrażliwe, warto znaleźć sposób odpowiedni dla siebie, aby uniknąć niepotrzebnych nieprzyjemności. Jeśli natomiast mamy problemy z hormonami, warto wykonać badania krwi i udać się na konsultację z lekarzem.

jak usunąć wąsik kobiecy

Jak usunąć wąsik: golenie

Golenie wąsika kobiecego to jedna z najprostszych i najtańszych metod na pozbycie się wąsika. Jest niskobudżetowe, bo najprostszą maszynkę do golenia można kupić za około 1zł. Włoski usunięte są natychmiast, lecz należy pamiętać, że zabieg powtarzać trzeba niemalże codziennie, gdyż włoski odrastają bardzo szybko.

Jak usunąć wąsik: depilacja

Dzięki zastosowaniu kremu do depilacji możemy uzyskać gładką skórę pod nosem. Włoski zostają usunięte i nie odrastają w tak szybkim tempie jak po goleniu. Krem ma za zadanie rozpuścić włos, zmiękczyć go i tym samym ułatwić jego pozbycie się.

Jak usunąć wąsik: woskiem

Dzięki tej metodzie, możemy pozbyć się wąsika kobiecego na dłużej niż kilka dni. Plastry z woskiem są również skuteczne. Plastry działają pod wpływem ciepła, należy je rozgrzać, a następnie przykleić do skóry, a następnie po kilku minutach oderwać w kierunku przeciwnym niż rosną nasze włoski. Metoda jest może trochę bardziej bolesna niż powyższe, ale skuteczna, a zabiegu nie trzeba powtarzać aż tak często.

Jak usunąć wąsik: IPL

Kolejnym sposobem na to jak usunąć wąsik kobiecy jest depilacja IPL, czyli depilacja laserem. Warto sięgnąć po tą metodę szczególnie jeśli inne zawodzą, lub sprawiają zawód, bo zdarzyć się może, że wąsik znowu wróci. Jak usunąć wąsy u dziewczyny, tak by nie wracał? Otóż skuteczną metodą jest właśnie laser IPL. IPL to skrót oznaczający nowoczesną metodę Intense Pulsed Light. Metoda ta nadal nie jest jednak dożywotnią metodą, ale z pewnością jest ona najbardziej trwała i najbardziej skuteczna ze wszystkich wyżej wymienionych. Dzięki niej wąsik kobiecy zniknie na wiele tygodni, a nawet miesięcy.

wąsik u kobiet

Jak pozbyć się kobiecego wąsika – domowe sposoby na rozjaśnianie

Jeśli nie odpowiadają nam radykalne sposoby pozbycia się włosków pod nosem, możemy sięgnąć po mniej inwazyjną metodę, jaką jest rozjaśnianie wąsika. Można ją spokojnie w domu za pomocą domowych produktów.

Bez szczypania, bólu, obrzęków, niemiłego zapachu czy ranek po maszynce do golenia. Metodę te możemy wykorzystać w momencie, kiedy włoski są lekkie, jasne i cienkie. Ta metoda nie ma skutków ubocznych i jest bardzo naturalna. Jak pozbyć się wąsika kobiecego? Można to zrobić za pomocą naturalnego rozjaśniacza, czyli mieszanki cytryny i jogurtu. Należy ją wykonywać często, ale nie codziennie, aby nie powstały plamki i przebarwienia na skórze. Zarówno jeden jak i drugi produkt działa rozjaśniająco.

Wybielanie wąsika kobiecego co prawda go nie usunie, ale sprawi, że będzie on dużo mniej widoczny. Do domowych sposobów na pozbycie się wąsika należą również mieszanki wody utlenionej, soku z cytryny, a także papki z surowego ziemniaka w połączeniu z sokiem z cytryny. Nie jest łatwo żyć z damskim wąsikiem, ale równie nie łatwo go usunąć. Jeśli nie chcemy natomiast wydawać dużej ilości pieniędzy na depilację lub nie chcemy używać maszynek do golenia, sięgnijmy po domowe sposoby, które są nieszkodliwe, niezbyt czasochłonne, a także proste w użyciu.