pościel dla niemowlaka
Lifestyle

Jaką pościel wybrać dla niemowlaka?

Każdy młody rodzic wie jakie istotne wybory musi podjąć przed pojawieniem się na świecie nowego członka rodziny. Jedną z podstawowych kwestii jest wybór i zakup wyprawki dla niemowlaka. Jeśli dziecko, które przychodzi na świat jest naszym pierwszym dzieckiem musimy być przygotowani na spore wydatki. Taki maluch potrzebuje bowiem wielu rzeczy i akcesoriów, które pozwalają nam na codzienną pielęgnację malucha.

Do podstawowych przedmiotów, które muszą znaleźć się w wyprawcę zaliczyć można wózek dziecięcy, fotelik dla dziecka, ubranka w najmniejszym rozmiarze oraz łóżeczko dziecięce i dedykowana do niego pościel. Wybierając pościel dla dzieci musimy kierować się przede wszystkim wygodą malucha. Pościel musi być miła w dotyku oraz wykonana z odpowiednich materiałów. Uchronimy tym samych dziecko przed podrażnieniami skóry oraz będziemy w stanie odpowiednio zadbać o higienę pościeli.

Z jakich materiałów produkuje się pościel dla niemowlaka?

Najczęściej w sklepach znaleźć możemy pościele wykonane z bawełny. Jest to bardzo dobry materiał gdyż pozwala skórze oddychać, zapewnia odpowiednią cyrkulację powietrza, a jednocześnie zapewnia odpowiednią higienę. Bawełna może być bowiem prana w wysokich temperaturach. W ten sposób zapewnimy bezpieczeństwo naszemu maluchowi. Bawełna występuje w wielu splotach. Najbardziej przyjemna w dotyku jest bawełna muślinowa. Ten specyficzny splot zapewnia miękkość oraz niezwykłą delikatność. Ten rodzaj tkaniny sprawdzi się w przypadku bardzo wrażliwych maluchów. Równie przyjemna w odczuciu jest pościel wykonana z wiskozy bambusowej. Zapewnia ona hipoalergiczność i przewiewność oraz jest przyjemna w dotyku. Wiskoza jest odpowiednia dla dzieci, które nie mogą używać bawełny. Pościel dla dziecka warto kupić w sklepie, który specjalizuje się w produktach dla najmłodszych. Powinniśmy bowiem wybrać odpowiednio atestowany materiał. Tylko wówczas będziemy mogli być pewni bezpieczeństwa naszego malucha.

Jaką pościel dla dziecka wybrać?

Wybierając pościel dla naszego dziecka musimy wybrać przede wszystkim odpowiedni rozmiar. Popularna jest pościel dla dzieci 100×160. Jest to bardzo uniwersalny rozmiar, gdyż sprawdzi się zarówno w przypadku malucha, jak i później w przypadku nieco starszego dziecka. W ten sposób kupując pościel 100×160 oszczędzamy na późniejszych zakupach. Pościel występuje w wielu wzorach i kolorach i z pewnością każdy znajdzie coś odpowiedniego dla swojego dziecka. Możemy wybierać spośród setek rozwiązań.