chrzest
Lifestyle

Z okazji chrztu – słodkie krówki

Urodzenie dziecka w pośredni sposób związane jest z sakramentem Chrztu Świętego. Z tej okazji zazwyczaj organizuje się przyjęcia, podczas których zgromadzeni goście świętują narodziny maluszka. Jak w przypadku każdej większej uroczystości warto zastanowić się nad dokładnym planem i przebiegiem uroczystości. Co jest potrzebne, by ten szczególny dzień, jedyny w roku spędzić w miarę spokojnym, acz odświętnym klimacie?

Chrzest Święty jest uroczystością, która dotyczy wejścia w katolickie życie małego człowieka. Dla rodziców jest to uroczystość bardzo odświętna, ponieważ radość z przyjścia na świat dziecka jest bardzo pozytywnym uczuciem i wymaga odpowiedniego świętowania. Przygotowanie przyjęcia z okazji chrzcin niekiedy ma taką wartość, jak organizowanie wesela. Aby ten dzień przebiegł bezproblemowo warto skupić się na opracowaniu odpowiedniego planu i zadbanie o nawet najmniej ważne detale, które wpływają na całokształt uroczystości. Czym warto kierować się przy organizacji chrzcin?

Zadbaj o odpowiednie osoby – wybór chrzestnych oraz osób otaczających maleństwo w tym szczególnym dniu.

Chrzciny są uroczystością, której planowanie należy rozpocząć od zaklepania terminu w odpowiedniej instytucji – kościół katolicki lub inne miejsce w zależności od wyznawanej religii. Wtedy zazwyczaj dowiadujemy się o dacie odprawienia święceń, a więc wszystkie inne rzeczy można dostosować do wyznaczonej daty. W tym datę zorganizowania tej uroczystości w restauracji, sali lub domu. Warto wiedzieć wcześniej, w jaki sposób będzie przebiegać uroczystość.

Znając dokładny termin uroczystości można negocjować odpowiednie warunki z firmą, która będzie zajmować się chrztem lub zamówić odpowiedni catering. Dodatkowo, warto zastanowić się nad liczbą gości, jeszcze zanim zacznie się rezerwować ofertę jakiejś firm zajmującym się przygotowaniem imprez. Następnie warto zwrócić uwagę na przygotowanie zaproszeń – można skorzystać z usług firmy rękodzielniczej lub zakupić hurtowo odpowiednią ilość zaproszeń.
Pamiętając o wszystkim, nie należy zapominać o formie podziękowania za obecność podczas tej niezwykłej uroczystości. Jest to dość popularny zabieg, zyskujący coraz większą aprobatę wśród osób organizujących przyjęcia okolicznościowe. Podziękowania mogą przybierać różną formę i być kontynuacją wzoru z zaproszeń lub stylem zaczerpniętym z wystroju wnętrz – sprawia to wrażenie spójności.

Słodkie podziękowania – czy to jest dobra opcja?
Podziękowania dla gości za uczestniczenie w przyjęciu okolicznościowym to zwyczaj stosunkowo młody, aczkolwiek dobrze przyjęty wśród osób, którzy w jakiś sposób chcą wynagrodzić obecność w tak ważnym dniu. Podziękowanie w formie krówki na chrzest to dobry pomysł, by w słodki sposób przekazać słowo „dziękuję” i zarazem, by coś słodkiego pamiątką na jakiś czas. Dodatkowo, jest to sposób wzbudzenia pozytywnych odczuć u osoby obdarowywanej, w dodatku w pięknej formie. Zazwyczaj są pakowane w przepiękne i niepowtarzalne papierowe opakowania oprawione połyskującym celofanem z fantazyjną wstążeczką.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

dwa + dziewięć =