Dom i wnętrze

Jaki rodzaj podnóżka wybrać do salonu, a jaki do sypialni?

Pufy tapicerowane – eleganckie rozwiązanie do salonu, sypialni czy przedpokoju

Pufy i podnóżki tapicerowane są często stosowanym rozwiązaniem do wnętrza. Moda na nie pojawia się co pewien czas, bo stanowią doskonały dodatek do każdego pomieszczenia. Warto zadbać o dopasowanie stylu pufy do tego, jak zostało urządzone wnętrze. Mogą pełnić wiele funkcji i mają elegancki wygląd.

Do czego będą pasowały pufy tapicerowane?

Przy wyborze pufy warto wziąć pod uwagę to, czego się od niej oczekuje. Często wybieranym rozwiązaniem jest puf tapicerowany ze schowkiem. Jest elementem ozdobnym i może podkreślić styl wnętrza. Górna część pufy nadaje się do siedzenia w razie potrzeby. W środku mieści się schowek na różne ważne przedmioty, a czasem nawet poduszki czy bieliznę pościelową.

Solidne wykonanie pufy to absolutna podstawa. Dzięki temu przedmiot jest wysokiej jakości i może być użytkowany odpowiednio długo zgodnie z przeznaczeniem, a przy tym wygląda estetycznie. W wielu mieszkaniach stosuje się przynajmniej kilka puf w różnych pomieszczeniach, żeby zachować spójny styl. Pufa to ławka do przedpokoju, wygodny schowek i siedzisko, które zawsze można przesunąć.

Puf z pojemnikiem to mebel idealny do małych sypialni, bo może zastąpić trzy ważne elementy wyposażenia i w razie potrzeby można go usunąć z pola widzenia – np. wsunąć pod łóżko. Materiał pokrywający pufę jest przyjemny w dotyku, a wyglądem i kolorem może zostać dopasowany do pozostałego wystroju.

Miękki puf tapicerowany – do czego jeszcze jest potrzebny w mieszkaniu?

Pufy tapicerowane sprawdzą się też w większej sypialni, są lekkie i mogą być na nóżkach – zwiększa to możliwość ich wykorzystania. W tym pomieszczeniu często znajduje się toaletka, do której można dostawić pufę. Będzie to wygodne i eleganckie. Pufa ze schowkiem używana w sypialni sprawdza się jako pojemnik na pościel i różne produkty użytkowane rzadziej niż na co dzień.

Mała pufa mieści się pod łóżkiem czy powierzchnią toaletki, nie trzeba więc zagracać sobie przestrzeni. Różne modele mają kształt prostokątny, owalny, a wygląd modyfikują również nóżki czy elementy ozdobne tapicerki. Kolor pufy można dopasować tak, by podkreślał wybraną aranżację lub był atrakcyjny dla dzieci, jeśli mebel stosowany jest w ich pokoju.

Puf z pojemnikiem zwiększa ilość miejsca na potrzebne przedmioty, a pojemność schowka zależy od ogólnej wielkości pufów. Trzeba rozsądnie dobrać ten parametr, by pufa pozostała tylko dodatkiem. Zbyt dużo tego typu elementów może wywoływać wrażenie przesytu i niepotrzebnie zmniejszać wizualnie pokój.