Dom i wnętrze

Jakie lampy do sypialni?

Sypialnia jest naszą cichą przystanią, miejscem relaksu i odpoczynku. Odpowiednio dobrane oświetlenie może dodatkowo podkreślić atmosferę panującą w tym pomieszczeniu. Ogólnie rzecz biorąc, w sypialni zaleca się wybór oświetlenia o ciepłym świetle i mniejszej jasności. Klienci powinni zwracać uwagę na barwę światła, zwłaszcza jeśli w sypialni znajduje się duża szafa. Barwa światła może zniekształcać kolor ubrań.

Jakie lampy do sypialni?

Prześledźmy jednak kolejno oświetlenie sypialni. Oczywiście podstawą jest centralne światło sufitowe, które może być zarówno montowane na suficie, jak i zawieszane. Firma Lamp Design oferuje wiele różnych opcji opraw wiszących. Klienci mogą wybierać spośród nowoczesnego wzornictwa, różnych subtelnych lamp lub romantycznych szydełkowanych abażurów. Trendy są odcienie naturalnych materiałów, takich jak rattan, łyko, wiklina lub drewno, ale także dzianiny z tkanin. Nie ma żadnych ograniczeń poza wyobraźnią.

Lampa do sypialni – o czym należy pamiętać?

W mniejszych pomieszczeniach zaleca się jednak ostrożny montaż oświetlenia, ponieważ optycznie powiększa ono pomieszczenie. Pod tym względem nawet najbardziej wymagający klient może wybierać z oferty firmy Lamp Design i zdecydować się albo na niepozorną klasyczną design, albo na lampę, która zdominuje pomieszczenie. Poszukiwanym produktem do sypialni jest lampka nocna, która poprowadzi Cię we właściwym kierunku, ale nie oślepi. Postaw na sprawdzone marki i modele, takie jak italux tales, lampy gipsowe czy lampa solaris.

Lampy do sypialni – przegląd modeli

Nieodłącznym elementem oświetlenia sypialni jest lampka do czytania. Funkcję tę mogą pełnić zarówno lampy biurkowe, jak i podłogowe. Alternatywą może być lampa podłogowa z wbudowaną regulowaną lampką do czytania lub połączenie obu tych rozwiązań. Lampa nie powinna być oślepiająca i powinna mieć strumień światła, który można skierować bezpośrednio na materiał do czytania. Dzięki temu nie będziesz zakłócać snu partnera. Odpowiednie do tego celu są lampy ze ściemniaczem, w których można samodzielnie ustawić natężenie światła. W sypialni można również wybrać dodatkowe oświetlenie, takie jak lampka na toaletce, biurku lub w szafie.

Miękkie i kojące oświetlenie ogólne

Lampa sufitowa do sypialni często pełni rolę źródła oświetlenia ogólnego w pomieszczeniu. Nie można popełnić błędu, wybierając oprawę oświetleniową, która tworzy miękkie, nastrojowe światło, które rozchodzi się równomiernie i przynosi ukojenie.

Klosz z papieru ryżowego to klasyka, która nigdy nie wychodzi z mody. Wykonany z półprzezroczystego papieru ryżowego klosz emituje miękkie, delikatne światło i działa jak kojący punkt wokalny w pomieszczeniu, nawet gdy jest wyłączony. Wybierz tylko jeden klosz w większym rozmiarze lub stwórz świetliste skupisko, łącząc ze sobą różne rozmiary. Charakter klosza można zmienić poprzez kreatywny dobór akcesoriów: spróbuj wybrać żarówkę barwioną, aby uzyskać bardziej mroczny nastrój! Zestaw przewodów sprzedawany oddzielnie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

cztery − 2 =