Dom i wnętrze

Meble biurowe – jak urządzić biuro w 3 krokach?

Biuro powinno być urządzone tak, aby sprzyjało efektywnej pracy, a jednocześnie sprawiało, że pracownicy będą chcieli do niego wracać. Odpowiednio dobrane meble biurowe pomogą w wykonaniu tego zadania. Ergonomia stanowisk w pracy, a także piękny wystrój z pewnością zapewnią osobom w firmie komfort zarówno psychiczny, jak i fizyczny. Poznaj kilka wskazówek, jak prawidłowo zaaranżować miejsce pracy!

Krok 1 wygodne miejsce pracy

Każdy pracownik powinien posiadać swoją indywidualną przestrzeń w biurze. Przy urządzaniu jej trzeba zadbać o odpowiedniej wielkości, funkcjonalne biurko. Najlepszym wyborem są biurka wyposażone w elektryczną regulację wysokości. Takie rozwiązanie pozwala pracownikowi zmieniać pozycję z siedzącej na stojącą, co jest niezwykle istotne dla zdrowia kręgosłupa – mówi Mirosław Stańczyk, ekspert z firmy EMPORO. – Równie ważne jest także krzesło biurowe. Warto wybrać solidne, dobrze wykonane modele. Największą popularnością cieszą się fotele z możliwością regulacji oparcia oraz podłokietników, dzięki czemu można dopasować ustawienie w zależności od potrzeb.

Krok 2 meble biurowe do przechowywania

Oprócz krzesła i biurka, miejsca pracy każdej osoby przebywającej w biurze trzeba wyposażyć również w funkcjonalne miejsca do przechowywania dokumentów (kartoteki), narzędzi pracy oraz rzeczy osobistych. W dobrej organizacji oraz zapewnianiu łatwego dostępu do wszystkich przedmiotów pomogą właściwie dobrane szafy i schowki. W razie potrzeby mogą być wyposażone w zamek na klucz lub zamek szyfrowy, co ograniczy dostęp osób poufnych i zapewni bezpieczeństwo przechowywanych dokumentów.

Krok 3 meble do sali konferencyjnej

Biuro to nie tylko miejsce indywidualnej pracy, ale również rozmów między pracownikami, specjalnych szkoleń, konferencji, zebrań oraz spotkań z klientami. Z tego powodu w aranżacji siedziby firmy trzeba uwzględnić również salę konferencyjną lub inne miejsce, które będzie służyć do przeprowadzania spotkań w większym gronie. W wyposażeniu takiego pomieszczenia powinna znaleźć się m.in. wystarczająca liczba wygodnych krzeseł oraz długi, stabilny stół konferencyjny. Opisane rozwiązania zapewnią odpowiednią ilość miejsca dla każdego z uczestników.

Należy pamiętać, że dobrze dobrane meble biurowe powinny być równie funkcjonalne, co wygodne. Planując aranżację biura, warto szukać produktów dobrej jakości zwróć szczególną uwagę na ich wykonanie, skład oraz sposób montażu. Lepiej wydać nieco więcej na produkty, które posłużą Ci przez lata, niż co jakiś czas kupować tańsze, szybko zużywające się zamienniki.