Technologia

Miernik Sonel MPI 530

Mierniki Sonel to kultowe już urządzenia pomiarowe, z których na potęgę korzystają zarówno wielkie przedsiębiorstwa jak i prywatni użytkownicy. Nie da się ukryć, że marka Sonel zasłynęła przede wszystkim z uwagi na solidność i wysoką jakość swoich urządzeń. Oczywiście Sonel nie spoczywa na laurach i co chwilę zaskakuje nowymi, wielofunkcyjnymi urządzeniami pomiarowymi. Obecnie największym zainteresowaniem cieszy się nowoczesny miernik MPI 530. Czym więc wyróżnia się ten miernik na tle swoich poprzedników?

Słów kilka o polskiej marce Sonel

Marka Sonel to polska marka wielofunkcyjnych urządzeń pomiarowych, która przebojem wdarła się na lokalny, a później także na europejski rynek. Założyciele marki Sonel jednak od początku istnienia- 1989 roku- nie zwalniają tempa i wydają się stale stawiać na rozwój i doskonalenie swoich wyrobów. Nie da się ukryć, że na przestrzeni lat Sonel stał się jedną z bardziej rozpoznawalnych marek, a co więcej, na przestrzeni lat zyskała sobie ona całe grono zadowolonych i lojalnych klientów. Warto zauważyć, że asortyment produktowy z logo marki jest wyjątkowo szeroki. Znajdziemy w niej nie tylko urządzenia pomiarowe, ale także i bezdotykowe i precyzyjne wskaźniki napięcia czy nawet kamery wyładowań koronowych. Seria mierników MPI cieszy się jednak niezwykłą popularnością, więc warto nieco bliżej przyjrzeć się miernikowi Sonel MPI 530.

Miernik Sonel MPI 530 – co warto o nim wiedzieć?

Miernik Sonel MPI 530 to kolejny „kombajn” z kultowej już serii mierników MPI. Oczywiście podobnie jak reszta mierników spełnia on wszelakie normy i posiada stosowne certyfikaty. Są one najlepszym dowodem na to, że miernik Sonel MPI 530 jest urządzeniem jakościowym. Mimo wszystko- zgodnie z zaleceniami producenta- miernik ten powinien być wzorcowany maksymalnie co 12 miesięcy- oczywiście w momencie jeśli chcemy zadbać o dokładność naszych pomiarów. Miernik Sonel MPI 530 jest miernikiem wielofunkcyjnym i prostym w obsłudze, co z pewnością spodoba się wielu użytkownikom.

Miernik Sonel MPI 530 a 520- jakie są różnice?

Miernik Sonel MPI 530 ma całkiem sporą przewagę nad swoim nieco starszym odpowiednikiem. Przede wszystkim został on rozbudowany o kilka, interesujących funkcji- głównie o dodatkowe metody pomiaru. Jednym z większych plusów jest także możliwość naładowania tego miernika z poziomu gniazda samochodowego o mocy 12 V. Całkowitą nowością, jaka została zastosowana w modelu MPI 530- a której nie było w modelu 520- jest możliwość wykonania pomiaru natężenia oświetlenia- warto jednak pamiętać, że w podstawowym zestawie nie ma głowicy luksomierza, a co za tym idzie musimy dokupić ją we własnym zakresie. Model miernika Sonel MPI 530 ma również dołączoną klawiaturę QWERTY, która połączy się z miernikiem przez Bluetooth- to wyjątkowe udogodnienie, którego nie było w poprzednich wersjach.

Jakich pomiarów można dokonać przy pomocy miernika Sonel MPI 530?

Miernik Sonel MPI 530 jest miernikiem wielofunkcyjnym, a co za tym idzie można zastosować go podczas rożnego rodzaju prac. Z jego pomocą można wykonać:

  • pomiar natężenia światła;
  • pomiar i rejestrację napięcia prądu;
  • pomiar częstotliwości prądu przemiennego;
  • pomiar harmonicznych napięcia i prądu;
  • pomiar uziemienia;
  • pomiar rezystywności gruntu;

Jak więc widać, rozbudowana funkcjonalność miernika Sonel MPI 530 jest na tyle rozbudowana, że sprawdzi się on w różnorodnych sytuacjach. Dodatkowo, wykonuje on precyzyjne pomiary, które ułatwiają rozsądne podejmowanie decyzji podczas pracy z elektrycznością.