narty
Lifestyle

Narty w Słowacji – czyli coś dla miłośników sportów zimowych!

Zagorzali miłośnicy zimowych sportów właściwie, co sezon stają przed wyborem odpowiedniego miejsca do zimowych szaleństw, ale również aktywnego wypoczynku. Wielu z nich szuka wówczas noclegu, ale i miejsca, gdzie będą mogli zjeść i odpocząć po aktywnym dniu spędzonym na stoku. Okazuje się, że nie jest to zadanie proste, ponieważ na wiele rzeczy należy zwrócić uwagę i o wiele aspektów zapytać. Gdzie się zatrzymać i jak znaleźć odpowiedni nocleg na wyjazd na narty? O tym kilka słów poniżej.

Dokąd warto jechać – narty Słowacja

Zanim wybierzemy odpowiednią lokalizację na nocleg, powinniśmy odpowiedzieć sobie na pytanie, w jakim celu wybieramy się w góry. Ponieważ ważny jest również cel podróży, a następnie poszukanie odpowiedniej miejscowości, czy nawet kraju dostosowanego do naszych planów. Innymi aspektami będziemy kierować się podczas podróży na narty, a innymi na piesze wycieczki i marsze po górach, a jeszcze inne miejsce będzie dogodne na wspinaczkę górską.

Wybierając się na narty, dobrą radą jest szukanie noclegu znajdującego się blisko stoku narciarskiego. Istnieje wiele dogodnych miejsc w Polsce, ale doskonałym wyborem na narty, bardzo atrakcyjnym i oddalonym nie wiele od granicy kraju są narty Słowacja. Istnieją tu noclegi, które są szczególnie atrakcyjne poprzez swoje położenie, ale również piękne urządzenie i dogodne dodatkowe atrakcje, takie jak posiłki, sauna, narciarnia do dyspozycji gości, a także jacuzzi.

Nie ma chyba nic lepszego dla zmęczonego ciała po całodniowych szaleństwach na stoku, niż sauna, dobre jedzenie i wygodny nocleg. W Słowacji, znajdzie się również jeszcze miejsce osób, które cenią sobie lokalizację blisko miasta. Jeśli nie dysponujemy własnym transportem, to jest to również dogodna opcja, ponieważ możemy wygodnie przemieścić się z centrum na dowolny stok.

Jak szukać domków w Tatrach na wyjazd na narty?

Istnieje kilka sposobów na znalezienie dogodnego dla nas noclegu podczas wyjazdu w na narty do Słowacji:

  • dostęp do sieci – najlepiej jest szukać domków w Tatrach w internecie, możemy wówczas podejrzeć opinie, a także zdjęcia danego apartamentu, jeśli trafi w nasz gust oraz potrzeby, nic nie stoi na przeszkodzie, by za pomocą jednego kliknięcia zarezerwować pokoje,
  • możemy również zapytać znajomych, którzy już sprawdzili dane miejsce noclegu, mają swoją opinię i mogą z czystym sumieniem polecić dany nocleg,
  • warto również zabrać ulotki, lub reklamy i zadzwonić w miejsce, które nas interesuje, dla wielu z nas korzystna jest również rozmowa telefoniczna zanim dokonamy rezerwacji,
  • dobrym sposobem jest również korzystanie z różnych portali, za pośrednictwem, których możemy dokonać rezerwacji hotelu, który nam się spodobał.

Jaki wybrać nocleg w górach?

Po pierwsze musimy uświadomić sobie, że najważniejsze by wybrać nocleg blisko stoku narciarskiego. Takie rozwiązanie, pomoże nam zaoszczędzić czas, a co za tym idzie możemy więcej czasu przeznaczyć na szusowanie na karnetach całodniowych, aż do zamknięcia stoku. Będziemy mieć zapewniony wygodny powrót do pokoju, który wynajmujemy. Domki Tatry, to również miejsce, gdzie możemy przebywać większą grupą osób, zatem warto wybrać apartament prywatny. Ważne, by w domku był dostęp do Internetu, wygodnego łóżka, a także kuchni, by można było przygotować posiłki, oraz wygodnie skorzystać z kąpieli w łazience. Dodatkowym atutem domków są sauny i jacuzzi do dyspozycji.