oświetlenie LED
Dom i wnętrze

Neony LED – gdzie się je stosuje?

Diody LED znalazły zastosowanie w bardzo wielu przedmiotach i w bardzo wielu dziedzinach. Coraz częściej można zauważyć także iż neony LED zastępują te, które produkowane były w innych technologiach. Kiedyś neony produkowane były ze szklanych rurek, które wypełnione były gazem. W wynika reakcji chemicznych po podłączeniu do źródła zasilania świeciły wybranymi kolorami. Były jednak drogie i w przypadku awarii konieczna była czasochłonna i droga naprawa, co nie zawsze podobało się ich właścicielom.

Jak zbudowane są neony ledowe?

Neony wykonane w technologii LED są produkowane całkiem inaczej niż ich przodkowie. Do ich produkcji stosuje się diody LED umieszczone na specjalnej taśmie i umieszczone w silikonowej osłonie. Stanowią one pewną alternatywę dla powszechnie stosowanych taśm ledowych. Bez większych problemów można z nich formować niemalże dowolne kształty, zaś koszt wykonania jest znacznie niższy niż w przypadku innych sposobów produkcji neonów. Ponadto diody LED sprawiają, że neony nie zużywają tak wiele prądu dzięki czemu ich stosowanie jest o wiele tańsze. Plusem wykonywania neonów z zastosowaniem technologii ledowej jest także fakt, że one dość żywotne, dlatego przez długi czas nie ulegają awariom. Odpowiednio zastosowane rozwiązania technologiczne sprawiają, że neony mogą świecić różnymi kolorami, bez problemu zazwyczaj można je także programować aby zmieniały barwę czy migały, wystarczy zastosować odpowiedni sterownik.

Gdzie stosuje się neony ledowe?

Neony wykonane z zastosowaniem technologii LED stosuje się w bardzo wielu miejscach. Jako element reklamowy wykorzystuje się j na zewnątrz, formując z nich nie tylko dowolne kształty ale również napisy. Technologie ich produkcji powodują, że są bardzo odporne na warunki atmosferyczne, i deszcz czy śnieg nie są w stanie zakłócić ich prawidłowego działania. Coraz częściej jednak stosuje się je także we wnętrzach. Stanowią ozdobę lokali gastronomicznych czy nawet biur. Niektórzy uważają, że be problemu można neony zastosować jako sposób na ciekawe ozdobienie wnętrz mieszkań, często wykorzystywane są jako rodzaj lampki. Bez względu na miejsce, gdzie zostaną zastosowane każdy jest w stanie znaleźć ciekawe i dopasowane do swoich oczekiwań neony. Obecnie na rynku można znaleźć je w formie gotowych produktów lub bez problemów zamówić ich wykonanie na indywidualne zamówienie. Rosnąca ilość firm, które zajmują się ich produkcją przyczynia się do tego, że klienci mogą liczyć na coraz bardziej atrakcyjne ich ceny.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

5 × pięć =