Dom i wnętrze

Nowoczesne Fototapety – niepowtarzalne, zachwycające dekoracje na ścianę do salonu.

Szukasz pomysłu na dekorację ścian w salonie, czy w sypialni? Mamy dla Ciebie kilka ciekawych pomysłów, które pomogą Ci stworzyć niepowtarzalną dekorację zarówno przestrzeni mieszkalnej jak i biurowej. Fototapety wykonane na wymiar z wybranego przez Ciebie wzoru to nie tylko nowoczesna dekoracja, to także sposób na podkreślenie Twojego indywidualnego stylu.

Jak wybrać fototapetę na ścianę – o czym należy pomyśleć przy wyborze:

Wybierając wzór fototapety zwróć uwagę chociaż na kilka elementów:

– kolorystyka wzoru powinna korespondować z przestrzenią, którą masz dekorować

– motyw wzoru powinien podobać się także Twojemu Partnerowi/ Partnerce. Nawet kiedy chcesz zrobić miłą niespodziankę domownikom, podpytaj co im się podoba. Przecież chcesz stworzyć miłą przestrzeń także i dla nich.

Jak prawidłowo wybrać podłoże do druku fototapety.

Fototapety mogą być wykonane z różnych materiałów gładkich i strukturalnych. Do przestrzeni tzw. industrialnych polecamy fototapety winylowe ze strukturą betonu. Do sypialni romantycznych dekorowanych motywami roślinnymi polecamy fototapety ze strukturą płótna. Fototapety winylowe są bardzo mocne będą Ci służyć bardzo długo aż pojawi Ci się nowy pomysł na kolejną dekorację.

Fototapety przeznaczone do kuchni lub łazienki, czyli do tzw. pomieszczeń mokrych powinny być laminowane. Fototapety laminowane czyli fototapety zmywalne chronią druk, wydłużają jego żywotność. Fototapeta z laminacją Premium ma dodatkowo chroni przed wycieraniem, zarysowaniami.

Fototapety do salonu to totalna metamorfoza wnętrza w ekonomicznej cenie. Fototapetę można też zamontować samodzielnie, to wcale nie jest trudne. Bezpośredni producent fototapet na pewno przekaże Ci dokładną instrukcję montażu i udzieli bezcennych dodatkowych wskazówek, które przetestował w praktyce.

Nie wiesz jaką tapetę wybrać – Oto tylko kilka pomysłów na nowoczesne dekoracje do salonu.

Ciekawe dekoracje do wystroju salonów w tak modnym stylu industrialnym.

Fototapety do apartamentów, loftów dekorowanych na styl industrialny to doskonały wybór. Masz tysiące wzorów gotowych do adaptacji w takiej przestrzeni. Fototapeta z motywem żelaznego mostu linowego zawieszonego tak wysoko, że tonie w chmurach, dla odważniejszych fototapeta z muralem lub graffiti. Jeśli jesteś zakochana w Paryżu to fototapeta ze stylową wieżą Eiffla będzie dla Ciebie oszałamiającą dekoracją. Jeśli tęsknisz za Nowym Yorkiem, wieże Manhattanu przypomną Ci, że przecież możesz tam wrócić. Naturalna cegła, lekko podniszczona to też odpowiedni zabieg dekoracyjny wart przemyślenia. Abstrakcyjne wzory w kolorach szarych, złamanych bielach, z elementami granatu, niebieskiego będą podkreślały industrialny charakter dekoracji. Dodatkowo wybierz odpowiednie podłoże do druku tj. winyl na fizelinie ze strukturą betonu, to „podkręci” efekt industrialny. Pamiętaj o tych kilku wskazówkach a otrzymasz wspaniały efekt.

Fototapeta 3d do salonu z motywem zegara

tapeta

Czarny metal cyferblatu zegara podkreśli industrialny charakter salonu, a prześwitujący przez niego widok na Paryż wprowadza nam efekt 3d do pomieszczenia. Nowoczesna fototapeta do salonu nie tylko stanowi niezwykłą ozdobę na ścianie, ale także optycznie powiększa jego przestrzeń.

Fototapety 3d do salonu to hit sezonu 2021 i chyba nie szybko wyjdą z mody. Umiejętnie dobrana fototapeta z efektem 3d wykreuje nam iluzje dodatkowej przestrzeni nawet w malutkim pokoju. Tapety do salonu 3d uzyskamy także stosując fototapety z pejzażem z efektem głębi, pejzażem widzianym przez okno. Fototapety geometryczne w jasnych kolorach także optycznie powiększą nam przestrzeń. Nowoczesne fototapety to oszałamiające dekoracje na ścianę do salonu.

Nowoczesne fototapety do salonu – Fototapeta z motywem ściany z białej starej cegły

nowoczesna tapeta

Fototapeta ze starym murem współgra z surową dekoracją salonu i jednocześnie w połączeniu z blaskiem lampek rozświetla całą przestrzeń. Fototapeta z motywem starej cegły, pokruszonym tynkiem, to także specjalnie zamierzony efekt, tzw. tapety do salonu 3d, który stanowi główną ozdobę salonu.

Ozdoby na ścianę do salonu – Fototapeta jako uniwersalna dekoracja do salonu.

Fototapeta-Mural inspirowany pięknem naturalnych kwiatów ziół łąkowych, to dekoracja ściany w salonie malowana naturą.

kolorowa tapeta

Fototapeta w kolorach pastelowych, delikatnie podkreśla beżową kolorystykę tapicerowanych mebli. Białe kwiaty na fototapecie idealnie współgrają z bielą dywanu rozłożonym na drewnianej podłodze saloniku.

Ręcznie malowane obrazy, przeniesione na ścianę w formie fototapety to bardzo elegancka, ekskluzywna dekoracja. Ścienna dekoracja aspiruje do dzieła sztuki. Niezwykle zjawiskowo wyglądają malowane kwiaty, liście drukowane na podłożu fizelinowym ze strukturą płótna. Struktura płótna wzmocni efekt obrazu na ścianie.

Fototapeta w salonie z motywem mostu wiszącego w lesie deszczowym.

Fototapety z motywem mostu tonącego w zieleni, spowitej leciutką mgiełką ładnie dekorują nowoczesny salon. Naturalna zieleń podkreśli nasz związek z przyrodą a motyw mostu wprowadzi nam nowoczesną aranżację dekorowanego wnętrza. Fototapeta z wiszącym mostem na stalowych linach to także ciekawy motyw dekoracyjny do wykorzystania w salonach, loftach industrialnych. Fototapety drukowane na podłożach o strukturze betonu wzmocnią efekt industrialny.

tapeta krajobraz

Fototapeta z motywem wiszącego mostu, to nie tylko zwykła ozdoba na ścianę w salonie, to także zamierzony efekt 3d. Most wprowadza nam do efekt głębi do dekorowanej przestrzeni a zielona gęstwina lasu deszczowego tworzy naturalną dekorację ściany w salonie.

Fototapeta botaniczna

Fototapety botaniczne, to delikatne ozdoby na ścianę do salonu, tworzą niezwykle urocze kompozycje na ścianie. Roślinne desenie pozwolą nam na szybką metamorfozę każdej przestrzeni.

Fototapety botaniczne ładnie prezentują się salonach o wystroju klasycznym. Delikatne piękno kwiatów na fototapecie z powodzeniem ozdobi każdą sypialnię.

Fototapety botaniczne, tworzą niezwykle dekoracyjne efekty na ścianach, to gotowa naturalna dekoracja na ściany w salonie. Zieleń liści na fototapecie stanowi naturalne tło dla doniczkowych roślin zdobiących salon. Zielony kolor sprzyja relaksacji, ale także pomaga w skupieniu w zaciszy domowego biura.

Wystrój w postaci fototapety botanicznej to także uroczy element do dekoracji kuchni. Suszone zioła, dzikie polne kwiaty, łąki pełne traw i ziół, to także udane motywy na fototapety kuchenne.