impreza urodzinowa
Lifestyle

Osiemnastka z przyjaciółmi? Podpowiadamy, jak zorganizować wyśmienitą zabawę

Dzień, w którym oficjalnie stajemy się dorośli, to jeden z najważniejszych wydarzeń w naszym życiu. Wydarzenie to jest wyśmienitą okazją do zorganizowania wymarzonej imprezy, która pozwoli nam w niezapomniany sposób uczcić nasze 18 urodziny. Zabierając się za planowanie tego niezwykle ważnego wydarzenia musimy szczegółowo uwzględnić jak ma ono wyglądać, począwszy od stworzenia listy potencjalnych gości, poprzez wybór odpowiedniego lokalu i kończąc na ustaleniu motywu przewodniego naszej imprezy.

 

Wymarzona osiemnastka krok po kroku

Lawinę naszych przygotowań do przeżycia osiemnastki rozpocząć powinny ustalenia związane z konkretnym miejscem, datą i godziną przedsięwzięcia, podczas którego symbolicznie przekroczymy próg dorosłości. Podczas poszukiwania idealnego lokum, należy zwrócić uwagę na jego wielkość, lokalizację, oraz oferowane przez nie usługi. Coraz częściej zdarza się, że obiekty, mają już w swojej ofercie kompleksowo przygotowane menu, a niekiedy nawet DJ’a/wodzireja, bez którego impreza nie ma racji bytu! Takie ułatwienie pomoże nam skupić się na pozostałych sprawach organizacyjnych i nie martwić faktem, że jeszcze musimy coś ugotować. Oczywiście, równie dobrze można wyprawić huczną imprezę we własnym, ogrodzie, czy wypoczynkowej działce, ale wtedy pamiętajmy, że lista naszych obowiązków „do załatwienia” będzie nieco większa. Kolejnym istotnym krokiem o którym musimy pamiętać jest przygotowanie zaproszeń, przy pomocy których poinformujemy gości, że to właśnie z nimi mamy zamiar przeżyć ten wyjątkowy dzień. Na rynku dostępna jest cała masa gotowych zaproszeń, które przekażą w prosty sposób najważniejsze informacje tak, aby każdy dotarł do nas na czas!

Po zaproszeniach, nie można pominąć zagadnienia dekoracji. W zależności, gdzie osiemnastka będzie wyprawiona, trzeba mieć na uwadze, że nie powinna odbyć się bez balonów, serpentyn, konfetti i pozostałych ozdób. Jeśli wyprawiamy ją na sali to ustalmy szczegóły z personelem i jasno wyznaczmy kto odpowiada za udekorowanie lokalu, natomiast, jeśli wyprawiamy 18 stkę we własnym zakresie/w domowych warunkach pamiętajmy o tej ważnej kwestii, bądź poprośmy przyjaciółkę/przyjaciela aby nas w tym wspomógł. Kiedy załatwione zostaną powyższe sprawy, możemy zacząć rozmyślać nad naszą własną kreacją i motywem przewodnim, który opanuje całą naszą osiemnastkę.

 

Impreza tematyczna na 18 urodziny

Coraz popularniejszym jest, organizowanie uroczystości w konkretnej tematyce. To jak ma wyglądać dana impreza, zależy tylko i wyłącznie od jej organizatora i najważniejszego z gości. Istotne jest, aby nie zostawiać tych ustaleń na ostatnią chwilę, aby nie pojawiły się niesnaski i nieporozumienia związane z niedomówieniami wśród gości. Zarys motywu powinien być w naszej głowie, już w momencie wypisywania zaproszeń, gdyż powinniśmy wspomnieć naszym potencjalnym gościom, podczas ich wręczania, iż będzie to zabawa w konkretnym stylu, by każdy miał sprawiedliwie taki sam odstęp czasu na przygotowania.

Zdarza się, że motyw przewodni imprezy łączony jest z prezentami, które wręczają nam przybyli goście. Jeśli na przykład lubimy zwierzęta i postanawiamy wyprawić osiemnastkę w stylu „ulubionego zwierzęcia z bajki z dzieciństwa”, możemy zasugerować, że prezenty, które pragniemy otrzymać mają wspomóc pobliskie schronisko dla zwierząt, bądź jakąkolwiek inną organizację pomagającą zwierzętom. Takie podejście gwarantuje nam, że nasze 18 urodziny będą spójne, monotematyczne, a motyw przewodni który wymyśliliśmy został w 100% zaakceptowany przez naszych gości i zrealizowany.

Przy organizacji osiemnastki, warto też zwrócić uwagę na jej szczegółowy przebieg i zainteresować się organizacją zabaw, które umilą nam ten czas. Często DJ, który dba o oprawę muzyczną, zajmuje się też prowadzeniem konkursów i rozweselających zabaw, więc pamiętajmy, aby to z nim ustalić, podczas uzgadniania playlisty i szczegółów umowy.