Ogród

Oświetlenie ogrodu

Oświetlenie ogrodu czy domu nie daje Ci zmrużyć oczu? Warto popracować nad klimatem i bezpieczeństwem naszych ulubionych miejsc. Dowiedz się, jakie światło dobrać do przestrzeni wokół domu.

Oświetlenie zewnętrzne a piękny ogród

Lampy ogrodowe muszą być przed wszystkim wytrzymałe. Nowoczesne lampy muszą być odporne na czynniki atmosferyczne, typu deszcz czy grad. Oświetlenie ogrodowe będzie testowane zarówno w wysokie jak i niskie temperatury. Dobrze jest znależć oświetlenie energooszczędne, działające na baterie słoneczne. Gdy wszystko jest już zapewnione, można pomyśleć nad aranżacją ogrodu. Duża popularnością cieszą się modele solarne montowane w płytkach chodnikowych, które tworzą po zmroku urokliwe ogrodowe ścieżki. Lampy ogrodowe wiszące wyróżnią altankę czy miejsce do grillowania i zapewnią odpowiednią atmosferę prywatności.

Lampy ogrodowe – Wasze bezpieczeństwo

Odpowiednie oświetlenie zapewni Wam bezpieczeństwo poruszania się po ogrodzie w ciemnościach nocy. Blisko garażu czy drzwi wejściowych najlepiej zamontować czujnik ruchu, który uruchomi lampę, kiedy ktoś się zbliży. Oświetleni wejścia jest ważne, niezależnie od tego, czy próbujesz tylko trafić kluczem do zamka, czy zobaczyć nieznajomego. Oświetlenie podjazdu jest równie ważne, ponieważ lampy najazdowe kierują Cię w razie słabej widoczności lub załamania pogody. Reflektory ogrodowe nie wymagające instalacji elektrycznej, zużywające kilkukrotnie mniej prądu, doprowadzą Cię prosto na podjazd. Oświetlenie solarne z czujnikiem zmierzchu pozwoli na ekonomiczne oświetlenie posesji.https://www.lampdesign.pl/lampy-do-pokoju-dziecka

Funkcjonalne lampy zewnętrzne

Nisstety, projektując ogród czy działkę, założenie źródeł światła zostawiamy na koniec. To błąd – do położonej kostki brukowej czy wylanych słupków betonowych nie wmontujemy już oświetlenia ogrodowego. Warto pomyśleć o przyszłym montażu oświetlenia, gdy mamy jeszcze swobodny dostęp do sieci elektrycznej. Wtedy zarówno pod względem funkcjonalnym, jak i estetycznym, źródła światła w ogrodzie wypadną najkorzystniej.

Nie tylko do ogrodu

Kiedy już zamontowałeś wszystkie latarnie na tarasie i lampy solarne wzdłuż alejek, możesz wypróbować swoje zdolności w domu. Lampy ścienne są stosunkowo łatwe do zawieszenia, a czarują swoje otoczenie łagodnym światłem. Podłączenie żyrandola, nawet o różnych rozmiarach, stanowi większe wyzwanie. Dużą popularnością cieszą się w zabytkowych, wysokich wnętrzach. Zbyt duża lampa stojąca do pokoju dziecięcego zajmie więcej miejsca niż dobrany żyrandol.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

szesnaście + 18 =