ogrodzenia systemowe
Ogród

Praktyczne ogrodzenia systemowe

Jak zbudować ogrodzenie otaczające posesję prywatną? Do wyboru mamy wiele typów takich konstrukcji. Jeśli ważnym czynnikiem jest ograniczony budżet, nasz wybór powinien paść na ogrodzenia systemowe.

Takie płoty dojadą na plac budowy w formie gotowej do złożenia. Ich największa zaleta to łatwy montaż. Nic dziwnego, że na ich instalację decyduje się wielu inwestorów – zarówno osób prywatnych, jak i podmiotów gospodarczych.

Zadania płotu

Konstrukcje ogrodzeniowe przy domach jednorodzinnych pełnią istotne funkcje. Mają chronić działkę przed dostępem osób postronnych oraz zapewniać prywatność i bezpieczeństwo. Są też wizytówką posesji – powinny być estetyczne, a do tego nawiązywać stylistycznie do zabudowań oraz płotów sąsiadów. Do tego dochodzi rola komunikacyjna – w ich linii umieszczamy najczęściej bramy i furtki. Dla inwestorów liczy się też, aby ogrodzenia były łatwe w montażu oraz wygodne w konserwacji. W tym wypadku chodzi przede wszystkim o kwestie finansowe. Pod tym względem wyróżniają się ogrodzenia systemowe, czyli takie, które kupujemy bezpośrednio u producenta, ewentualnie w sklepie budowlanym lub w specjalistycznej hurtowni. W cenie znajduje się zwykle koszt transportu płotu na działkę klienta.

Ogrodzenia systemowe i ich walory

Płoty wyprodukowane w ramach spójnego systemu składają się z dopasowanych do siebie elementów. Są to przęsła ogrodzeniowe, słupki ogrodzeniowe, wsporniki, akcesoria do montażu oraz elementy dodatkowe. Takie konstrukcje umożliwiają łatwy w montażu. W dodatku są solidnie wykonane i wygodne w konserwacji. Ogrodzenia systemowe możemy nabyć w różnych wariantach – do wyboru mamy konstrukcje z metalu i tworzywa. Dostępne są w różnych rozmiarach i kolorach. W sprzedaży znajdują się też dopasowane do nich bramy i furtki. Istnieje też opcja dokupienia prefabrykowanych podmurówek. Ogrodzenia systemowe możemy instalować na kilka różnych sposobów – osadzamy je na murowanych bądź metalowych słupkach, które możemy umieścić bezpośrednio w ziemi lub na przygotowanym wcześniej fundamencie.