Zdrowie i uroda

Pielęgnacja ciała każdego dnia – jakie kosmetyki się przydadzą?

Dbałość o twarz i ciało to podstawa pielęgnacji. Wypielęgnowana skóra wygląda promiennie i jędrnie, a także na dłużej zachowuje młodość. W takiej pielęgnacji liczy się powtarzalność i cierpliwość. Na co zwrócić uwagę, aby ciało było nawilżone i gładkie?

Jaki kosmetyk do ciała, przyda się w codziennej pielęgnacji?

Zarówno twarz, jak i ciało, potrzebują codziennego nawilżenia, aby wyglądać ładnie i młodo. Jak można osiągnąć taki efekt? Na pewno ważna jest tutaj regularność i używanie wysokiej jakości kosmetyków. Takich, które mają bogate składniki, aktywnie wnikające w skórę. Codzienne stosowanie balsamów o takim składzie zapewni skórze najlepsze efekty. Jeden z takich balsamów to odżywczy, ujędrniający balsam do ciała od Garniera. Jest idealny do codziennego stosowania i wyraźnie poprawia kondycję skóry. Jego główne zadanie to intensywne ujędrnianie skóry. Jak wiadomo, skóra z wiekiem zaczyna tracić elastyczność, a po 25 roku życia zaczynają się procesy starzenia. Skóra jest coraz mniej jędrna i zaczyna tracić naturalnie występujący kwas hialuronowy. To wszystko sprawia, że jest mniej nawilżona i zaczynają się niej robić widoczne oznaki upływu czasu. Aby zapobiec takiej sytuacji, należy regularnie stosować balsam do ujędrniania.

Poznaj prawdziwe ujędrnienie Twojego ciała

Odżywczy balsam ujędrniający od Garnier to kosmetyk bogaty w różne substancje odżywcze. Są to ekstrakt z zielonej herbaty i z kofeiny, które pobudzają mikrokrążenie i wpływają oczyszczająco na skórę. Skóra jest nawilżona, ujędrniona i wygładzona, a w dotyku bardziej miękka i sprężysta. Co ważne, ten balsam bardzo dobrze się wchłania, nie pozostawiając tłustej warstwy na skórze, dlatego codzienne stosowanie go, jest szybkie i wygodne. To ogromny plus, bo zazwyczaj poranna i wieczorna pielęgnacja są wtedy bezproblemowe i nie trzeba długo czekać, aż balsam się wchłonie. Dużo zabieganych kobiet doceni tą zaletę. Bardziej elastyczna i gładka skóra wygląda pięknie i sprawi, że lepiej się ją pokazuje latem.

Co zrobić, aby skóra była bardziej nawilżona?

Oprócz codziennej pielęgnacji, która powinna być dokładna i regularna, warto zwrócić uwagę na inne czynniki, które pomogą nawilżyć skórę. Przede wszystkim ważne jest nawilżanie od wewnątrz, czyli wypijanie odpowiedniej ilości wody. Przyjmuje się ilość 1,5-2 litrów dziennie, co wiele osób zaniedbuje. Jest to naprawdę ważne z punktu widzenia organizmu, który bez odpowiedniej ilości wody po prostu gorzej funkcjonuje, a cera nie wygląda wtedy zdrowo i promiennie. Druga ważna kwestia, to ochrona przez fotostarzeniem się skóry, czyli degeneracją skóry pod wpływem promieniowania UV. Słońce to jeden z czynników, który znacznie przyśpiesza starzenie się skóry. Nie tylko twarz powinna być chroniona kremem z filtrami, ale całe ciało. Na dekolcie i rękach dość szybko widać oznaki upływającego czasu i trzeba podjąć codzienny wysiłek ochrony skóry przed słońcem. Nawet w pochmurny dzień, promieniowanie wpływa na naszą skórę, dlatego trzeba ją mocno chronić.