Zdrowie i uroda

Jak wygląda ugryzienie pluskwy?

Po czym rozpoznać pluskwy i jak się ich pozbyć? 

  1. Jak wygląda pluskwa?
  2. Pluskwy w domu – jak pozbyć się owadów?
  3. Jak wygląda ugryzienie pluskwy?

Masz pluskwy w domu? Koniecznie skontaktuj się ze specjalistą od dezynsekcji! To bardzo ważne, aby przeciwdziałać ich rozmnażaniu. Jak pozbyć się owadów pasożytniczych tego rodzaju? Jak wygląda ugryzienie pluskwy? Szczegóły na ten temat omawiamy w poniższym wpisie.

Jak wygląda pluskwa?

Co to jest pluskwa domowa? Otóż to owad pasożytniczy, który ma owalny kształt i tułowie w kolorze czerwono-brązowym. Pluskwa żywi się nie tylko krwią ludzi, ale i zwierząt. Okazuje się, że pluskwa domowa pobiera krew co kilka dni, ale bez niej może przeżyć przez nawet kilka miesięcy. Pluskwy nie mają skrzydeł. Ich maksymalna długość wynosi około 5-7 mm. Z reguły chowają się w łóżkach, meblach, a także za listwami. Są aktywne najczęściej nocą, ale okazuje się, że również za dnia bez problemu można pluskwy domowe zauważyć.

Więcej informacji na temat tego, jak wygląda pluskwa, znajdziesz na stronie https://insektstop.pl/jak-wyglada-pluskwa-domowa/, na której dostępna jest również fotografia pluskiew od larwy do dorosłej postaci.    

Co świadczy o tym, że w swoim domu masz pluskwy? Jak wspominaliśmy, w ciągu dnia można zauważyć owady tego rodzaju. Jeśli jednak nie znalazłeś pluskwy, ale dostrzegłeś gdzieś jaja, plamy po krwi lub ukąszenia na skórze, jest spora szansa, że owady te są w Twoim domu. Jeśli chodzi o krew, tę najczęściej znajduje się wzdłuż szwów materaca lub na pościeli. To krew strawiona przez pluskwę i wydalona. Pluskwom towarzyszą także mdłe, słodkie zapachy, które mogą początkowo kojarzyć się z gnijącymi malinami lub siewną kolendrą.

Pluskwy w domu – jak pozbyć się owadów?

Jak pozbyć się pluskiew? Według informacji podanych na stronie https://insektstop.pl/pluskwy-w-domu-jak-sie-pozbyc/ najlepszą metodą jest wymrażanie Cryonite. Okazuje się, że w większości przypadków jeden zabieg jest w stanie rozwiązać całkowicie problem. Wymrażaniem Cryonite jesteśmy w stanie dotrzeć do każdej szczeliny i skutecznie zwalczyć insekty. Dodatkowo metoda ta nie niszczy w żaden sposób elektroniki ani mebli. Do wymrażania używa się tak zwanego suchego śniegu, który jest skuteczny także na pluskwy, które są odporne również na insektycydy. Ten sposób zwalczania pluskiew domowych jest w pełni bezpieczny dla mieszkańców, zwierząt oraz całego środowiska.

Z metod chemicznych można skorzystać także z oprysku na owady. To punktowa aplikacja, dzięki której bez problemu rozprowadzisz odpowiednią substancję w miejscu, gdzie występują pluskwy. Innym zabiegiem, równie polecanym, jest zamgławianie UVL. Podczas tej metody rozpyla się bardzo małe kropelki mgły, które bez problemu przedostają się do każdej szczeliny. Warto jednak wiedzieć, że tego rodzaju rozwiązania są skuteczne, ale z reguły trzeba je kilka razy powtórzyć, aby całkowicie wyeliminować problem.

Jak wygląda ugryzienie pluskwy?

Jak wygląda ugryzienie pluskwy? Według artykułu opublikowanego na stronie https://insektstop.pl/ugryzienie-pluskwy-jak-wyglada/ skutkiem ugryzienia przez pluskwę są małe czerwone plamki, które wyglądem przypominają wysypkę. Najczęściej występuje także świąd. Chociaż same ślady po ugryzieniu znikają po kilku dniach, w niektórych wypadkach może pojawić się reakcja alergiczna.

W jaki sposób zapobiegać ewentualnym powikłaniom? Przede wszystkim przemyj zaczerwienione miejsca samą wodą, a następnie użyj sprawdzonego łagodzącego środka na świąd. Jeśli wystąpi reakcja alergiczna, niezwłocznie udaj się do lekarza.

Pluskwa łóżkowa potrafi bardzo uprzykrzyć życie, a chociaż ukąszenie pluskwy zazwyczaj nie jest groźne, to już sama obecność pluskiew jest niezwykle uciążliwa. Zarówno dorosłe osobniki, jak i jaja pluskwy domowej wymagają podjęcia takich działań jak wymrażanie, chyba że specjalista zaproponuje inne metody zwalczania. Warto więc sprawdzić, jak wyglądają jaja pluskwy domowej oraz same owady i niezwłocznie wyeliminować te insekty.