Lifestyle

Pizza nr 1 w Zakopanem, czyli pizza z oscypkiem

Choć Podhale słynie m.in. z kuchni regionalnej, nie brak tu turystów, którzy poszukują specjałów kuchni europejskiej lub bezpiecznych „klasyków” dla całej rodziny. Pizza w Zakopanem może jednak zaskoczyć wielu turystów.

Najlepsze miejsce na wspólny posiłek w Zakopanem!

Jesteś w Zakopanem i zastanawiasz się gdzie udać się na jakiś posiłek? Na Krupówkach znajduje się restauracja Góralski Browar, w której serwowane są różne regionalne potrawy i nie tylko. Pobyt w Zakopanem nie może się przecież obejść bez zjedzenia góralskiego oscypka! W menu tej restauracji jest szeroki wybór dań z tym składnikiem, potraw domowych, regionalnych i europejskich. Z pewnością każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Dodatkowo zjesz tutaj najlepszą pizzę w Zakopanem. Jej wybór jest ogromny. Kucharze na pewno sprostają wyzwaniu i zaskoczą smakiem wszystkich jej największych wielbicieli. Warto wspomnieć, że nie jest to zwykła restauracja. Na piętrze znajduje się taras widokowy, z którego można podziwiać piękną panoramę Tatr. Lokal może pełnić też funkcję kawiarni. W ofercie są też różne propozycje wyśmienitych ciast i napojów. Co więcej, dzięki ozdobom i motywom w wyglądzie tego miejsca zakochasz się w góralskim klimacie. Z pewnością polubisz je za niepowtarzalny smak potraw i wygląd jego wnętrza.

Pizze w Góralskim Browarze

Jeśli chodzi o to włoskie danie, w tej restauracji propozycji i różnych wariantów pizzy jest wiele. W menu znajdziesz pizze z tradycyjnym składem, takie jak Margarita czy Capricciosa, ale nie mogło zabraknąć też pizzy rodem typowo z gór. Taką propozycją jest pizza zbójnicka, której składnikiem odpowiedzialnym za niesamowity smak jest oscypek. Oczywiście pozycji w karcie jest dużo więcej, to jest tylko kilka z nich. Pizze oraz inne dania regionalne cieszą się dużym powodzeniem, więc koniecznie musisz ich spróbować! Zakochasz się w nich i chętnie zaczniesz próbować innych regionalnych wariacji smakowych.

Czy pizza z oscypkiem to dobry wybór?

Jeśli jesteś fanem oscypków lub masz ochotę na niepowtarzalny i jedyny w swoim rodzaju smak pizzy, musisz zdecydować się na pizzę zbójnicką. Zawiera ona typowo lokalne składniki, a będąc w Zakopanem, koniecznie trzeba przecież spróbować góralskiej pizzy! Jedynym tradycyjnym na niej dodatkiem jest sos pomidorowy. Oprócz tego zawiera jeszcze oscypka, boczek, kiełbasę, bryndzę, olej czosnkowy i ogórek kiszony. Czy to wszystko nie brzmi zachęcająco? Pizza z oscypkiem jest innym wymiarem tego włoskiego dania. P

Podsumowując, jeśli jesteś w Zakopanem i chcesz udać się w rodzinne, klimatyczne miejsce, by zjeść dobry posiłek, koniecznie musisz odwiedzić restaurację Góralski Browar. To tutaj możesz cieszyć się wyśmienitym smakiem regionalnych i europejskich dań z widokiem na rozciągające się pasmo Tatr.