drewniana szafka z umywalką
Dom i wnętrze

Przegląd ciekawych kolekcji szafek pod umywalkę

W każdej łazience, bez względu na jej rozmiar, meble są niezwykle ważne. Pomagają uporządkować przestrzeń, zapanować nad chaosem, mają wpływ na ogólny charakter wnętrza. Eksperci podkreślają, że to właśnie szafki pod umywalkę zaliczane są do mebli najważniejszych. To właśnie bowiem one znajdują się zazwyczaj w centralnym miejscu. Są częścią swoistego centrum dowodzenia, razem z umywalką, lustrem i baterią.

Wybór dobrej, ergonomicznej szafki pod umywalkę nie jest jednak prosty. Na rynku bowiem dostępne są modele, które cechuje wysoka jakość wykonania oraz takie, które zostały wykonane ze słabych materiałów. Decydując się na zakup danej szafki pod umywalkę, należy dopasować ją nie tylko pod kątem designu, ale także i parametrów technicznych do łazienki. Modele, które są godnymi polecania, zostały wykonane z materiałów, które to odporne są na działanie wilgoci i wodę, a także znaczne wahania temperatury.

szafka podumywalkę

Zwróć uwagę na parametry techniczne szafek pod umywalkę!

Wiele osób zastanawia się jednak jak uniknąć błędów związanych ze złym wyborem mebli łazienkowych. Jest kilka sprawdzonych sposobów. Przede wszystkim należy wybierać meble, które to znajdują się w ofercie branżowych sklepów. Te marketowe “no name” kuszą niską ceną, jednak jakość ich wykonania pozostawia wiele do życzenia.

Najkorzystniej jest kupić szafkę od znanego i sprawdzonego producenta. Można skorzystać w tym celu z opinii o poszczególnych modelach, które umieszczane są na witrynach www, w sieci znajduje się też bardzo dużo różnego typu forów, dotyczących aranżacji łazienek, z których dowiedzieć się można, które meble są dobre, a które lepiej jest omijać szerokim łukiem.

Wybierając mebel, powinno zwrócić się uwagę nie tylko na materiał wykonania, ale także i dodatkowe funkcje, takie jak samodomykanie się szuflad czy drzwiczek, czy pełen wysuw szuflad. Takie parametry mają wpływ na komfort użytkowania, a także i wytrzymałość mebli. Szafki, którymi się nie trzaska, dużo dłużej spełniają dobrze swoją rolę!

Polecane szafki pod umywalkę

Poniżej przedstawiamy trzy modele szafek podumywalkowych, które najczęściej są polecane przez projektantów i ekspertów tematu.

  • Szafka podumywalkowa Oristo Siena – model ten zachwyca nie tylko swoim oryginalnym designem, ale także i najwyższymi parametrami. Mebel został wykonany z płyty wilgocioodpornej, poza tym wyposażony jest w system SoftClose i pełen wysuw szuflad.
  • Szafka podumywalkowa Elita Stanza – szafka została wykonana z płyty laminowanej, lakierowanej na wysoki połysk. Zaletą modelu jest nie tylko wysoka jakość wykonania, ale i relatywnie niska cena.
  • Szafka podumywalkowa Elita Futuris – szafka ta została wyposażona w technologię PUR. To właśnie dzięki niej meble posiada podwyższone parametry związane z odpornością na działanie wody. Model ten odporny jest również na działanie środków chemicznych, co jest raczej wyjątkiem. Ze względu na design, szafka sprawdzi się w łazienkach nowoczesnych oraz klasycznych.