Lifestyle

Rzeczoznawca majątkowy-kiedy niezbędna jest wycena nieruchomości

W sytuacjach, wymagających potwierdzenia wartości nieruchomości istnieje konieczność skorzystania z usług rzeczoznawcy majątkowego, specjalizującego się w wykonywaniu operatów szacunkowych oraz wydawaniu opinii o wartości nieruchomości. Rzetelna praca rzeczoznawcy majątkowego wiąże się w tym względem z dokładnością, sumiennością, terminowością oraz znajomością aktualnie obowiązujących przepisów. Wybierz rzeczoznawcę majątkowego, który specjalizuje się w tematyce wyceny nieruchomości. Dlaczego?

Rzeczoznawca majątkowy do wyceny nieruchomości

Rzeczoznawca majątkowy do spraw wyceny nieruchomości jest osobą, legitymującą się odpowiednim wykształceniem, doświadczeniem zawodowym oraz uprawnieniami, umożliwiającymi czynne wykonywanie zawodu. W przypadku wycen nieruchomości niezbędne są zarówno ugruntowane informacje, stanowiące podstawę wiedzy rzeczoznawcy majątkowego, jak i z uwzględnieniem zmieniających się przepisów. Każda wyceniana nieruchomość jest odrębną jednostką, przedmiotem realizacji zadania, do którego rzeczoznawca nieruchomości podchodzi indywidualnie i z ogromnym zaangażowaniem.

Kiedy potrzebny jest rzeczoznawca majątkowy?

Wycena nieruchomości w postaci operatu szacunkowego najczęściej potrzebna jest w przypadku zakupu nieruchomości ze wsparciem w postaci kredytu hipotecznego. Potrzebna jest również w sytuacji realizowania darowizny lub określenia ceny transakcyjnej w przypadku sprzedaży lub zamiany. Wycena nieruchomości, realizowana zarówno do potrzeb zabezpieczenia wierzytelności (kredyt hipoteczny) jak i w celu transakcji na rynku nieruchomości powinna zostać przeprowadzona z uwzględnieniem uwag, założeń, ograniczeń.

Jak wybrać rzeczoznawcę majątkowego do spraw nieruchomości?

Rzeczoznawca majątkowy, realizujący wycenę nieruchomości w oparciu o opinię oraz operat szacunkowy powinien przede wszystkim posiadać wąski zakres specjalizacji, pozwalający zdobywać doświadczenie dokładnie w wycenie nieruchomości. Rzeczoznawca majątkowy powinien posiadać uprawnienia, nadane przez Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju oraz posiadać odpowiadający klientowi zakres terytorialny działań. Rzeczoznawca, Barbara Włodarczyk – http://www.wycenawlodarczyk.pl – legitymująca się uprawnieniami nr 7282 jest specjalistą, skupiającym wiedzę, doświadczenie zawodowe, rzetelność i terminowość. Swoje usługi rzeczoznawca nieruchomości świadczy na terenie Jaworzna oraz pozostałych miast Aglomeracji Górnośląskiej. Oczekuj usługi na najwyższym poziomie, realizowanej przy uwzględnieniu wielu czynników oraz zależności i ograniczeń, mających wpływ na potwierdzoną podpisem wycenę.