budowa
Dom i wnętrze

Wzrost cen materiałów budowlanych

Sytuacja na polskim rynku materiałów budowlanych zmienia się obecnie dynamicznie. Zwłaszcza w ostatnich latach, gdy wybuchła pandemia koronawirusa i konsumenci próbowali nadążyć za zaistniałą rzeczywistością. Na przestrzeni ostatnich lat ceny materiałów nie notowały ani spadków, ani wzrostów, wszystko jednak zmienił wybuch pandemii. Obecnie drożeją nie tylko materiały budowlane, ale również przedmioty codziennego użytku, żywność i usługi. Jednakże obecna sytuacja sprawiła, że konsumenci nagminne budują i kupują mieszkania do remontów. Co dzieje się zatem z cenami materiałów budowlanych?

Materiały budowlane co z cenami?

Nie trzeba być omnibusem, żeby wiedzieć, że zanotowaliśmy w ostatnim czasie wzrost cen na materiały budowlane ale i nieruchomości. Kilkanaście tysięcy złotych za metr kwadratowy danej nieruchomości dziś już nikogo nie dziwi. Czym jest jest spowodowane? Ekonomiści twierdzą, że jest to popyt niedostosowany do podaży. Jest on znacznie wyższy niż podaż, a jak na razie nie widać horyzontu do zmian.

Ceny materiałów również biją rekordy, ponieważ są one wręcz podwajane, a niekiedy potrajane. Wiedzą o tym Ci, którzy są inwestorami i wykonawcami, ale także ci, którzy są sprzedawcami. W tej sytuacji nie można szukać winnych w konsumentach, czy sprzedawcach. To tylko i wyłącznie polityka i ekonomia, które są ze sobą ściśle powiązane. Wzrosty zanotowały takie materiały jak:

  • drewno,
  • stal,
  • materiały z tworzyw sztucznych
  • ceramika,
  • armatura,
  • płytki
  • chemia budowlana
  • usługi związane z budownictwem: projekty i wykonanie.

Jest to smutna wiadomość dla tych, którzy planują inwestycję i budowę nieruchomości, lub kupno mieszkania. Zastanawiamy się co możemy zrobić i dlaczego tak się stało? Otóż, odpowiada za to również silny deficyt materiałów budowlanych. Ponad to drożeje paliwo, a więc i usługi transportowe i logistyczne. Kosztorysy inwestorów zatem bardzo się zmieniają i muszą być dostosowane do obecnej sytuacji.

 

Co możemy zrobić gdy materiały budowlane drożeją?

Na sytuację ekonomiczną kraju nie bardzo mają wpływ jednostki. Za wiele nie możemy tutaj zdziałać, ale jedyne, co możemy zrobić dla siebie, to korzystać z rozsądnych i atrakcyjnych ofert, jakie proponuje nam https://flexbud24.pl, sklep, który posiada w swej ofercie wiele specjalistycznych materiałów budowlanych, w tym podłóg, ścian, dachów i wiele innych produktów z zakresu chemii budowlanej i akcesoriów. Ponad to, warto zapoznać się z ofertą sklepu, ponieważ posiada on i oferuje swym klientom dodatkowe rabaty, których niejednokrotnie nie możemy się doprosić w sklepach stacjonarnych.

W obecnej sytuacji ekonomicznej, z jaką przyszło nam sobie radzić, możemy skorzystać już dziś z oferty sklepu, ponieważ każdy klient jest tu traktowany indywidualnie. Nie warto zwlekać, ponieważ tak naprawdę możemy stracić jeszcze więcej. Na chwilę obecną nie ma perspektywy zmian na niższe ceny. Tendencja jest wzrostowa, a więc powinniśmy już teraz zabezpieczyć się i kupić materiały z korzystnym dla nas rabatem w wyżej wymienionym sklepie.