Lifestyle

Z jakimi kosztami musimy się liczyć, decydując się na przystąpienie do wykonania prawa jazdy?

Wiele osób marzy o tym, aby samodzielnie poruszać się samochodem. Warto jednak wiedzieć, że wykonanie prawa jazdy, to długa oraz kosztowna droga. Jednak korzyści, jakie z niego płyną skutecznie przekonują wiele osób do jego posiadania. Przed przystąpieniem do kursu na prawo jazdy warto dowiedzieć się, z jakimi kosztami musimy się liczyć.

Wyrobienie PKK

Pierwszym krokiem, jaki musimy wykonać jest wyrobienie PKK, czyli profilu kandydata na kierowcę. Aby móc go wyrobić, musimy udać się do lekarza, który wykonuje badania kierowców i stwierdza czy możemy kierować pojazdem oraz na jak długi czas. Koszt takiego badania to około 200 zł. Potrzebujemy również naszego zdjęcia, którego koszt u fotografa wynosi około 25 zł. Z tymi dokumentami możemy udać się do wydziału komunikacji w celu wyrobienia PKK.

Kurs jazdy

Następnym krokiem jest zapisanie się na kurs w szkole jazdy. Cena kursu obejmuje 30 godzin nauki teoretycznej oraz 30 godzin jazd. Dodatkowo w niektórych szkołach w cenę kursu wchodzi również darmowa godzina jazd przed egzaminem, materiały naukowe oraz kilka godzin jazd na symulatorze. Ceny kursów różnią się w zależności od miasta, lecz zazwyczaj jest to wydatek od 2700 do nawet 4000 zł. Cena zależna jest również od kategorii na jaką zdajmy prawo jazdy oraz od rodzaju kursu.

Egzaminy

Po ukończeniu kursu w szkole jazdy, przychodzi czas w którym możemy zapisać się na egzaminy. Pierwszym z nich jest egzamin teoretyczny. Przeprowadzany jest on w WORDzie, w specjalnej sali z komputerami. Jego koszt to około 50 zł. Ostatnim, najtrudniejszym egzaminem jest egzamin praktyczny. To on tak naprawdę sprawdza całą naszą wiedzę, którą przyswoiliśmy w szkole jazdy. Koszt egzaminu to 200 zł.

Wyrobienie prawa jazdy

Gdy ukończymy wszystkie egzaminy, możemy udać się do wydziału komunikacji, w celu wyrobienia prawa jazdy. Czas potrzebny na wyrobienie prawa jazdy, to około 2 tygodnie, a jego koszt to 100,50 zł.

Jeżeli interesuje was przystąpienie do kursu na prawo jazdy, który prowadzony jest przez doświadczonych i cierpliwych instruktorów z indywidualnym podejściem do każdego z kursantów, to warto skorzystać z oferty kurs na prawo jazdy w Warszawie.