psx
Technologia

3 ciekawe bijatyki na PSX

Konsola PSX miała bardzo dobrą i rozbudowaną bibliotekę gier, w tym dużo bijatyk. Nie wszystkie były udane, ale wiele z nich można określić mianem ciekawych bijatyk na pierwsze PlayStation.

 

Dragon Ball Z: Ultimate Battle 22

Gra miała swoją premierę w 1995 roku, a ponieważ była na podstawie bardzo popularnego anime, być może nawet najpopularniejszego w tamtych czasach – nie musiała robić zbyt wiele, aby stać się grą chętnie nabywaną i popularną. Dragon Ball Z: Ultimate Battle 22 to bijatyka, gdzie walczą ze sobą popularne postacie z anime. Super moce oraz techniki znane z anime Dragon Ball, to było ciekawe doświadczenie, jednak nie wszystkim przypadły one do gustu.

Dragon Ball Z: Ultimate Battle 22 jest po prostu dobrą i ciekawą grą, ale używającą popularnych postaci z anime, natomiast nie jest to gra wybitna i z pewnością na podstawie tego anime powstało wiele lepszych gier niemniej zagrać i spróbować warto szczególnie jeśli ktoś jest lub był fanem Dragon Ball. Więcej podobnych zestawień gier znajdziesz tutaj: https://gamesouls.pl/category/zestawienia/.

 

Dynasty Warriors

Obecnie jest to popularna gra akcji z perspektywy trzeciej osoby z elementami taktycznymi, strategicznymi, które gracz musi wdrożyć jeżeli chce skutecznie przejść grę szczególnie na wyższych poziomach. Siekanie kolejnych przeciwników na mapie bez żadnej strategii w trudniejszych etapach przyniesie porażkę. Jednak gra nie zawsze tak wyglądało w 1997 roku powstało pierwsze Dynasty Warriors, które było bijatyką. Wybierało się jedną z dostępnych postaci, a ona walczyła z innymi i przechodziła dalej i tak aż do finałowej walki, potem brało się kolejna postać i powtarzało ten proces.

Oczywiście gra nie oferowała tyle postaci co obecnie, ale wszystkie kluczowe dla królestwa postacie były. Walka jak w większości gier typu bijatyka. Używało się ciosów podstawowych jak i specjalnych, a celem było zjechanie przeciwnikowi energii do zera. Oczywiście gra nie dorównuje takim tytułom jak Tekken, ale jest to ciekawa bijatyka warta uwagi. Szczególnie fani Dynasty Warriors powinni się cofnąć do korzeni i zobaczyć jak wyglądał pierwszy Dynasty Warriors.

Dead or Alive

Dead or Alive, to bardzo ciekawa bijatyka, którą można porównać do takich gigantów jak Tekken, Mortal Kombat, czy Soul Calibur. Jest to jedna z najlepszych serii bijatyk. Pierwsza cześć miała dobrą grafikę i animacje, a wiele pracy włożono w animacje skaczących, podskakujących biustów. Wystarczy wybrać postać płci żeńskiej i od razu właśnie ten element rzuci się w oczy. Gra oferowała wiele kombinacji ciosów i na ten element nie można narzekać.

Postaci jest dużo i mają one różne style walki. Gra oferowała także kilka trybów rozrywki między innymi survival, VS i kilka innych. Przechodząc tryb fabularny jedną postacią odblokowywało się inne postacie, ponadto każda postać miła kilka strojów do odblokowania. Tytuł jest ciekawy i gra się w niego bardzo dobrze w dodatku jest to gra, która ma swoją kontynuację aż do dziś.

Konsola PSX obfitowała w wiele bijatyk, jak wspomniałem nie wszystkie są godne uwagi, ale wiele z nich to ciekawe produkcje w które warto sobie pograć nawet teraz, szczególnie jeżeli ktoś lubi starsze gry lub chce wrócić do gier ogrywanych dawno temu.