maty antyzmeczeniowe
Firma

Maty antyzmęczeniowe – w jakich branżach się sprawdzą?

Prowadzisz firmę, w której większość osób pracuje w pozycji stojącej? Wielogodzinne przebywanie w takiej pozycji negatywnie wpływa nie tylko na organizm pracownika, jego nogi oraz kręgosłup. Zwiększa także ryzyko pojawienia się różnych chorób. Taka pozycja powoduje znacznie szybsze zmęczenie i tym samym skutkuje spadkiem wydajności pracy Twoich pracowników. Wpływa to nie tylko na ich gorsze samopoczucie i atmosferę pracy, ale prowadzi także do niższych osiągów Twojego przedsiębiorstwa. Czy można to zmienić? Jest prosty sposób!

 

Maty przemysłowe – rozwiązanie dobre dla wszystkich

Każdy zakład i środowisko pracy podlega specjalistycznym wymaganiom w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy. Coraz ważniejszym aspektem staje się bezpieczeństwo i komfort osób przebywających na terenie firmy. Dbałość o pracowników wpływa też pozytywnie na wizerunek firmy. Podnosi poziom zaufania i zadowolenia zatrudnionych osób, dzięki czemu rośnie poziom lojalności i szacunku do pracodawcy.

Bardzo popularnym rozwiązaniem korzystnym niemal dla wszystkich są maty przemysłowe. Idealnie sprawdzają się w środowisku przemysłowym, warsztatowym, gdzie wiele stanowisk pracy wymaga pozycji stojącej lub stacjonarnej. To przede wszystkim stanowiska pakowania, oczekiwania, taśmy produkcyjne i montażowe, a także w magazyny. Szczególnym rodzajem idealnych dla tych miejsc mat są maty antyzmęczeniowe – prawdziwy hit wśród środków wspomagających pracę i podnoszących komfort pracowników.

 

Maty antyzmęczeniowe – komfort pracy na stojąco

Najważniejszym elementem mat antyzmęczeniowych jest miękki i elastyczny materiał, z którego są wykonane. Zazwyczaj twarde podłoża w miejscach produkcyjnych powodują powstawanie żylaków, przewlekłych bóli kręgosłupa, rozwoju nieprzyjemnych chorób. Wiele schorzeń ma bowiem źródło w komforcie i odpowiednim podłożu dla naszych stóp. Maty antyzmęczeniowe dzięki odpowiedniej strukturze nie tylko redukują obciążenia mięśni i stawów, ale także pozytywnie wpływają na samopoczucie i komfort poprzez specjalistyczną stymulację stóp oraz całego układu krążenia. Ich unikalna struktura wprowadza układ mięśniowo-szkieletowy w niewielkie kołysania i drgania co wpływa na organizm w sposób relaksujący i regenerujący.

Maty antyzmęczeniowe kupić można w gotowych rozmiarach, nawinięte na duże rolki, popularne są również te, sprzedawane na metry bieżące. Każda z mat antyzmęczeniowych zakończona jest spadem, który minimalizuje ryzyko potknięcia się. Maty przemysłowe tego typu sprawdzą się na powierzchni suchej, są także odporne na wilgoć, wodę i środowisko oleiste

 

Niestandardowa powierzchnia? Więc maty antyzmęczeniowe modułowe

Jeśli powierzchnia, na której chcemy umieścić matę, jest wymiarów niestandardowych, idealną opcją będą maty antyzmęczeniowe modułowe. Są to pojedyncze, zazwyczaj półmetrowe elementy mat zakończone „ząbkami”, które łącząc ze sobą na zasadzie puzzli, ułożyć można w odpowiedni, dopasowany kształt. Mata antyzmęczeniowa modułowa w niczym nie odbiega właściwościami oraz jakością od maty dostępnej w gotowym rozmiarze. To niewielka inwestycja w zdrowie, komfort i efektywność!