Dom i wnętrze

5 powodów, dla których warto zatrudnić projektanta wnętrz

Zastanawiasz się nad tym, czy warto zatrudnić projektanta wnętrz? Jeżeli jesteś na etapie wykańczania domu lub planowania remontu, jest to jedna z lepszych opcji dla Ciebie. Dlaczego? Poniżej znajdziesz 5 najważniejszych argumentów, które przemawiają za podjęciem takiej współpracy. Zapraszamy!

 

1. Nikt nie będzie miał takiego domu, jak Ty.

Kiedy w urządzaniu wnętrz kierujemy się wyłącznie tym, co modne i powszechnie dostępne w sklepach sieciówkowych, często po prostu kopiujemy jakiś pomysł. Nic dziwnego, że podobne meble, dodatki czy rozwiązania spotykamy potem w domach naszych znajomych czy rodziny. I choć każdy z nich wygląda nieco inaczej, to jednak okazuje się, że sporo je łączy. Zazwyczaj tego typu pomieszczenia są dość neutralne stylistycznie, co znaczy, że nadają się dla każdego. A przecież Twój dom jest wyjątkowy, bo właśnie w nim przeżywasz chwile szczęścia i smutku, budujesz wspomnienia, wychowujesz dzieci, pracujesz, bawisz się i odpoczywasz. Projektant wnętrz stworzy koncepcję, która wyrazi Ciebie, to, kim jesteś, co lubisz i jak żyjesz.

2. Twoje wnętrza będą wygodne i funkcjonalne.

Nie zawsze metraż czy układ pomieszczeń jest taki, jakbyśmy sobie tego życzyli. Jednak współpraca z dobrym biurem projektowym pozwala zagospodarować nawet trudniejszą przestrzeń w taki sposób, aby była funkcjonalna. Dzięki praktycznym rozwiązaniom 2w1, meblom na wymiar czy systemom przechowywania do zabudowy można sporo zmieścić nawet w dwupokojowym mieszkaniu zajmowanym przez rodzinę. Rozpoznanie potrzeb domowników, a potem przekucie ograniczeń w atuty to wyzwania, których podejmują się doświadczeni projektanci.

3. Oszczędzasz czas, a on jest najcenniejszy.

Czasem radość z powodu przeprowadzki do nowego domu czy remontu mieszkania jest przyćmiona przez zmęczenie, stres, zakupy, formalności i inne obowiązki. Współpraca z projektantem ściągnie z Twoich barków ogromny ciężar – zaoszczędzisz mnóstwo czasu, więc nie ucierpi Twoje życie zawodowe ani rodzinne. Możesz współpracować z projektantem na elastycznych zasadach – niekiedy podejmuje się on nie tylko stworzenia koncepcji, lecz za dopłatą, dodatkowo czuwa nad zakupami, dostawami i nadzoruje ekipy przeprowadzające prace.

4. Wiesz, jak będą finalnie wyglądały wnętrza.

Samodzielne projektowanie wnętrz oznacza bazowanie głównie na swojej wyobraźni, zgromadzonych inspiracjach czy notatkach zrobionych ołówkiem. Trudno wyobrazić sobie efekt i często okazuje się, że rozmija się on z oczekiwaniami.

Projektant przygotuje nie tylko koncepcję i projekt, ale nawet wizualizację 3D. Dzięki temu znacznie łatwiej wyobrazisz sobie charakter swojego domu i mieszkania, wprowadzisz świadome zmiany, a wyborów dokonasz z mniejszą dozą niepewności.

5. Spokój i poczucie bezpieczeństwa.

Dobre biuro projektowane poprowadzi cały proces wykańczania mieszkania sprawnie, dlatego Ty będziesz czuć się spokojnie. Umowa będąca podstawą do świadczenia usług zapewni Ci natomiast poczucie bezpieczeństwa, co do terminowego i jakościowego wykonania prac.

Szukasz profesjonalnego projektanta dla swoich wnętrz? Odwiedź Studioloko.pl.