nakladki ortodontyczne
Zdrowie i uroda

Aparat ortodontyczny w formie nowoczesnej nakładki na zęby

Jedną z najnowszych form aparatu korekcyjnego są nakładki na zęby, które oferują swoim użytkownikom nową jakość. Są oparte o rozwiązania technologiczne gwarantujące komfort i łatwość użytkowania. Czym jeszcze charakteryzuje się ta alternatywa dla tradycyjnych form leczenia? Czy będzie odpowiednia dla Ciebie lub Twoich bliskich?

Jaki aparat ortodontyczny wybrać?

Klasyczny aparat ortodontyczny w wersji stałej i ruchomej znany jest właściwie każdemu. To sprawdzone rozwiązanie wielu dolegliwości, jednak posiada również pewne wady.

Aparaty stałe są widoczne i nie można w dowolnej chwili usunąć ich z jamy ustnej. Sprawia to, że czyszczenie zębów i spożywanie posiłków jest utrudnione. To z kolei może doprowadzić do stanu, w którym spadnie poziom komfortu noszących je osób. Inną kwestią jest właściwa higiena samego aparatu, która potrafi być żmudnym i czasochłonnym przedsięwzięciem.

Wspomniane problemy w pewnym stopniu nie dotyczą aparatów ruchomych, jednak one również nie gwarantują wygody, a ich obecność pozostaje widoczna. Uważać trzeba również na potencjalne powstanie defektów w samym aparacie ortodontycznym – istnieje bowiem ryzyko pojawienia się przebarwień lub innego rodzaju uszkodzeń.

Najbardziej komfortowym wyjściem dla użytkownika są przezroczyste nakładki ortodontyczne. Są proste w użyciu, wytrzymałe i łatwe do czyszczenia. Posiadają również jedną z największych zalet aparatów ruchomych – można zdjąć je w dowolnej chwili, i to bez szkody dla procesu leczenia, jeśli oczywiście nosi się je przez dostatecznie dużą część dnia, czyli 22 godziny. Dodatkowo nakładki ortodontyczne oferowane przez polską firmę Hello Smile są w pełni transparentne i odporne na powstawanie przebarwień, co sprawia, że pozostają prawie niewidoczne podczas użytkowania.

Nakładki ortodontyczne a estetyczny wymiar leczenia

Jeśli szukasz metody zdolnej do naprawienia niedoskonałości natury estetycznej, to nie musisz korzystać z mniej komfortowych rozwiązań. Terapia przy użyciu nakładek Hello Smile jest skuteczna w ponad 95% przypadków, jeśli są one noszone zgodnie z zaleceniami!

Jak dowiedzieć się, czy ten rodzaj leczenia jest odpowiedni w naszym przypadku? Najlepszym pomysłem jest oczywiście konsultacja z ortodontą, który przedstawi profesjonalną diagnozę. Niektóre dolegliwości muszą być bowiem leczone przy pomocy tradycyjnych aparatów, natomiast inne – niekoniecznie.

Czy nakładki ortodontyczny można wziąć na raty?

Aparaty ortodontyczne nie są tanie, więc możliwość płacenia za leczenie przy ich pomocy w ratach jest atrakcyjnym rozwiązaniem pod względem finansowym. Na szczęście taka opcja istnieje, gdy mowa o kosztach terapii nakładkami Hello Smile. Płatność rozłożyć można nawet na 48 rat 0%, co oznacza ceny zaczynające się od 119 zł miesięcznie. Co więcej, postępy w leczeniu udokumentujesz za pomocą własnoręcznie wykonanych zdjęć!

W dzisiejszych czasach uzyskanie pięknego uśmiechu nie musi oznaczać dyskomfortu i wysokich kosztów finansowych. Nowoczesne nakładki na zęby mogą okazać się idealnym rozwiązaniem dla wielu osób – być może również dla Ciebie!