pomoc drogowa
Motoryzacja

Co zrobić w razie wypadku lub awarii pojazdu?

Kolizja drogowa zdarza się zawsze, nawet najlepszym. Może się przydarzyć mamie, cioci, rodzinie, znajomemu. O każdej porze dnia i nocy. Kierując pojazdem nie jesteśmy w stanie przewidzieć, co w danej chwili może się wydarzyć. Może być to lekka stłuczka, kolizja z innym samochodem bądź przebita opona. Pomoc na drodze to alternatywa, dzięki której na drodze nie jesteśmy sami. Możemy też taką pomoc drogową zorganizować we własnym zakresie, bądź w razie zakupionego pakietu w ramach ubezpieczenia OC zadzwonić do ubezpieczyciela po pomoc.

Zdarzenia na drodze, które wymagają profesjonalnej usługi autoholowania

W przypadku braku paliwa czy niedoboru oleju to awarie, z którymi jesteśmy w stanie sami sobie poradzić. Gdy pojazd odmówi nam posłuszeństwa, nie możemy odpalić samochodu, lub z innej przyczyny tutaj bardzo pomoże Nam drugi pojazd, dzięki któremu bezpiecznie odholujemy do warsztatu bądź stacji naprawy pojazdów.
W tej kwestii czyli w przypadku holowania jesteśmy zdani na najbliższych, którzy zaoferują swoją pomoc. Czasami sytuacja wymaga jednak profesjonalnej firmy, które oferują usługi pomocy drogowej, i w tym wypadku nie powinniśmy ryzykować. Należą do nich między innymi:

– problemy z układem hamulcowym,
– awaria układu napędowego,
– problemy z zawieszeniem,
– stłuczka, w wyniku której nastąpiło uszkodzenie pojazdu.

Holowanie we własnym zakresie może to być przyczyną poważnego wypadku drogowego.

Autoholowanie to profesjonalna pomoc drogowa

Autopomoc oferowana przez profesjonalne podmioty obejmuje szereg zdarzeń i usług, często różnych w zależności od potrzeb czy wybranego pakietu. Pomoc drogowa może również oferować pomoc doraźną, czyli dowieźć na miejsce brakujące paliwo, pomóc w wymianie koła lub w przypadku niewielkich usterek naprawić auto na miejscu. W AutoLawecie znajdzie się miejsce dla pasażera. Transport powinien odbywać się w bezpieczny sposób.

Wydarzenie na drodze czy awaria to zaskoczenie dla każdej osoby kierującej pojazdem. Niespodziewana awaria może się przydarzyć nawet w samochodzie, który podlega regularnym przeglądom. Większość firm ubezpieczeniowych oferuje w pakiecie assistance, w które warto się zaopatrzyć.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

czternaście + 8 =