Zdrowie i uroda

Ile kosztuje przeszczep brody?

Dla starożytnych Greków broda była symbolem męstwa. W starożytnym Egipcie zdobiła twarze wyłącznie bogato urodzonych panów. Dzisiaj nadaje mężczyznom powagi, wiarygodności oraz wzmacnia pewność siebie. Trudno wyobrazić sobie Steve Jobsa, Jareda Leto, czy księcia Harry’ego z gładkimi policzkami. Nic więc dziwnego, że tak wielu mężczyzn zapuszcza brodę. Ci natomiast, którzy mają skąpy zarost, mogą zdecydować się na przeszczep brody.

Od czego zależy koszt przeszczepu brody?

Cena przeszczepu brody uzależniona jest od kilku kryteriów. Najważniejszym z nich jest powierzchnia poddawana zabiegowi i – co za tym idzie – liczba graftów niezbędnych do wszczepienia.

Ta enigmatycznie brzmiąca nazwa oznacza mieszki włosowe wraz z cebulkami i gruczołami łojowymi Są to więc takie mieszki włosowe, które po implantacji w nowe miejsce nadal będą rosnąć.

Grafty pobierane są z części potylicznej głowy (jest to fragment czaszki tuż ponad szyją), a niekiedy także z podbródka. Zabieg przeszczepu brody wykonany przy ich pomocy może mieć postać:

  • wypełnienia ubytków zarostu,
  • uzupełnienia gęstości na brodzie,
  • uzupełnienia miejsc pozbawionych włosów,
  • pokrycia całej powierzchni brody zarostem.

Każdy z przeszczepów wykonywany jest w klinice MD MEDMIX (https://medmix.pl/przeszczep-brody/) tą samą małoinwazyjną techniką FUE. Nie zawsze jednak wystarczy jedna sesja. Niekiedy konieczne jest podzielenie implantacji na kilka części.

Powierzchnia przeszczepu i liczba sesji zabiegowych niezbędnych do uzyskania oczekiwanych efektów przeszczepu ustalane są z pacjentem podczas pierwszej wizyty. Wówczas lekarz przedstawia najlepsze możliwe rozwiązanie, uwzględniając sugestie pacjenta, co do ostatecznego wyglądu jego zarost.

Jaki jest koszt przeszczepu brody?

Koszt wykonania przeszczepu brody nie jest stały. Wprowadzenie jednolitego cennika nie jest możliwe, ponieważ każdy zabieg przebiega nieco inaczej, implantacja wykonywana jest na różnej powierzchni, a liczba graftów jest dobierana do potrzeb pacjenta i aktualnego wyglądu jego zarostu.

Ponadto niekiedy konieczne jest powtórzenie sesji implantacji. Uzupełnienie ubytków, czy gęstości na brodzie może zostać wykonane podczas jednej wizyty. Natomiast uzupełnienie miejsc pozbawionych włosów i pokrycie całej powierzchni brody zarostem wymaga kilku zabiegów.

Jeden graft kosztuje około 8 zł. Im większa powierzchnia przeszczepu, tym wyższy jest koszt zabiegu. Zwykle do uzupełnienia ubytków wykorzystuje się około 600–1000 graftów. Cena całego zabiegu wynosi więc nie mniej niż 5000 zł.